Berdych oslavil 50. daviscupové vítězství. Snad do konce víkendu urvu ještě jedno, hlásí

Čeští tenisté ovládli čtyřhru a v daviscupovém utkání v německém Hannoveru vedou 2:1 na zápasy. Postaral se o to osvědčený pár Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, který porazil domácí dvojici Kohlschreiber, Petzschner ve třech setech 7:6, 7:5 a 6:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek dnes získali společné 16. vítězství v daviscupové čtyřhře | Zdroj: ČTK

Ani v roce 2016 se nic nemění – Tomáš Berdych a Radek Štěpánek jsou daviscupovou jistotou týmu kapitána Jaroslava Navrátila.

„U těchto kluků jsem klidnější, protože vím, co od nich člověk může čekat. Zaprvé proto, že jsou sehraní a také proto, jak spolu komunikují,“ prohlásil po dnešní čtyřhře kapitán Jaroslav Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bylo to skvělé utkání, hodnotil dnešní daviscupový zápas proti německému páru Tomáš Berdych

„Bylo to skvělé utkání. Na začátku jsme odrazili jejich tlak a hodně vysoký standard, se kterým do utkání vlétli. Pak jsme využili drobné šance, které jsme měli. Oni se už neměli kam zlepšovat, zatímco my jsme pak hráli lépe a lépe, a myslím, že to bylo na kurtu vidět,“ řekl Tomáš Berdych.

„My jsme těch utkání spolu odehráli už spoustu, a oba jsme věděli, že standard, který drželi v prvním setu, pro ně bude hrozně těžké udržet po celou dobu utkání, protože se hraje na tři sety. A to se potvrdilo,“ doplnil svého kolegu Radek Štěpánek.

Tito dva spolu hráli v Davis Cupu nejčastěji a spolu jsou také nejsilnější, i když dokázali vyhrávat i s jinými partnery. Berdych je zapsaný třeba u rekordně dlouhého zápasu před třemi lety ve Švýcarsku, kdy měl vedle sebe Lukáše Rosola, zatímco Štěpánek pomohl k výtečnému výkonu talentovanému Adamu Pavláskovi v loňské baráži v Indii.

Davis Cup: Berdych se Štěpánkem ovládli čtyřhru a přidali druhý český bod

Číst článek

„Každý hráč je jiný a s každým novým parťákem si člověk v hlavě musí říct, jaké mají slabiny a o co se mohou opírat. Jde o to vyhýbat se těm slabinám, to děláme i s těmi jinými parťáky dobře, a proto se nám tolik daří,“ myslí si Radek Štěpánek, který se teď radoval ze své jubilejní dvacáté výhry v daviscupovém deblu.

Tomáš Berdych má za sebou už jednadvacet vítězných čtyřher v nejprestižnější týmové soutěži, stejně jako dosavadní rekordman Jan Kodeš.

Legendární Jan Kodeš má stále nejvíc daviscupových výher v singlu i deblu dohromady. Má jich celkem 60, což je o deset víc než Tomáš Berdych, který teď slaví padesátku.

„To je hezké. Ještě potřebujeme 51., alespoň tento víkend tedy,“ usmívá se česká jednička.

Tomáš Berdych bude na čerstvé vítězství v deblu navazovat v prvním nedělním singlu. Pokud v souboji dvou týmových jedniček zdolá Philippa Kohlschreibera, posune český tým do čtvrtfinále.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme