Berdych po třech letech porazil Djokoviće a v Římě je v semifinále

Tenista Tomáš Berdych přerušil dlouhou neúspěšnou sérii se světovou jedničkou Novakem Djokovićem. Srbského hráče porazil po třech letech a teprve podruhé v kariéře. Na antukovém turnaji série Masters v Římě si díky tomu zahraje v semifinále.

Tenista Tomáš Berdych slaví vítězství nad Novakem Djokovićem

Tenista Tomáš Berdych slaví vítězství nad Novakem Djokovićem | Zdroj: Reuters

"Já jsem strašně rád, že ta série prohraných zápasů skončila. Neříkám, že teď už vím, jak na něj, a budu ho porážet pokaždé, to určitě ne. Jsem rád, že se mi to povedlo takhle zvládnout, zahrát takhle dobrý zápas a každá série musí jednou skončit. Mám radost, že to bylo zrovna dneska," zářil spokojeností Tomáš Berdych.

Dlouho to přitom vůbec nevypadalo, že by se na tradici jeho posledních soubojů s Novakem Djokovićem mělo něco měnit. Úvodní set totiž prohrál poměrně snadno 2:6.

"Ten začátek nebyl vůbec nic příjemného pro mě. Nedostal jsem se k žádné šanci, Novak hrál výtečně. O brejku jsem nemohl ani přemýšlet,"

00:00 / 00:00

O vítězství Tomáše Berdycha nad Novakem Djokovićem mluvil ve Večerním Radiožurnálu Jan Suchan

Ve druhém setu navíc český tenista prohrával 2:5 a konec zápasu nebyl daleko. Pak ale snížil na 3:5 a všechno se zlomilo ve chvíli…

"...kdy jsem přemýšlel, jestli si mám vyměnit raketu na nové míče. Byla to docela kuriózní situace. Nakonec jsem šel a pak se to tak dobře otočilo. Udržel jsem hlavu od začátku až do konce a snažil jsem se vypracovat si tu šanci. Podařilo se mi to až za minutu dvanáct, a když člověk dostane s takovým hráčem jednu šanci, je na ni připravený a využije ji, tak se pak může stát to, co se stalo dneska.

Ani po druhé sadě vyhrané v poměru 7:5 a zisku brejku v třetím setu to ale neměl Tomáš Berdych úplně snadné, byť Djokoviće pustil k jedinému brejkbolu. Zápas ukončil až při čtvrtém mečbolu.

Po turnaji v Madridu si český tenista zahraje na podniku série Masters semifinále podruhé v řadě. Tentokrát se v něm utká s Rafaelem Nadalem, se kterým má podobně nepříznivou bilanci jako s Djokovićem. Naposledy ho zdolal před sedmi lety, od té doby prohrál dvanáct zápasů v řadě.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít