Berdych po úžasné bitvě vyrovnal semifinále Davis Cupu na 1:1

Stav semifinále tenisového Davis Cupu mezi Argentinou a Českem je 1:1. Vyrovnání zařídil Tomáš Berdych, který v obrovské pětisetové řeži udolal Juana Monaka 6:1, 4:6, 1:6, 6:4 a 6:4. Zápas bude v sobotu pokračovat čtyřhrou.

Tomáš Berdych se raduje z vítězství nad Juanem Monakem

Tomáš Berdych se raduje z vítězství nad Juanem Monakem | Zdroj: Reuters

Semifinalista US Open se do svého soupeře zakousl hned od začátku, při prvním servisu mu vzal podání a vedl 2:0. Pak sice domácí hráč snížil, ale to bylo to jediné, co během úvodní sady stihnul. Další čtyři gemy totiž patřily Berdychovi, který vyhrál první set suverénně 6:1.

Druhá sada byla mnohem vyrovnanější a plná zvratů. Tomáš Berdych hned v úvodu ztratil své podání, ze stavu 0:2 se vrátil na 2:2, avšak následující servis opět ztratil a bylo to 2:4. Od té doby už si ani jeden z obou soupeřů neudržel podání, což znamenalo zisk setu v poměru 6:4 pro Monaka.

Štěpánek po Del Potrovi: Rozdíl dělaly maličkosti

Další set už byl znovu jednoznačný, bohužel ale z pohledu argentinského tenisty, který oplatil svému soupeři skóre 6:1 z úvodní sady.

A v podobném rytmu se pokračovalo dál, Monako breaknul Berdycha za stavu 1:1 a na žádný velký zvrat to nevypadalo. Jenže pak český tenista znenadání srovnal na 4:4 a svému soupeři ukradl i následující servis, dokonce čistou hrou, a čtvrtý set tak získal v poměru 6:4.

Davis Cup: Štěpánek úvodní semifinálovou dvouhru prohrál

Vyvrcholením nádherného dramatu byl pátý set, ve kterém Tomáš Berdych rychle vedl 4:0, ale v závěru se ještě musel strachovat. Monako snížil na 4:5 a podával na srovnání stavu. Ani to však Berdycha nepoložilo a čistou hrou při soupeřově servisu dovedl utkání do vítězného konce. Monaka tak porazil i v šestém vzájemném duelu.

Do finále už směřují tenisté Španělska, kteří vedou ve druhém semifinále na domácí půdě nad Spojenými státy 2:0. Bodovali Ferrer a Almagro.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít