Berdych po vyřazení: Štve mě to, ale je to zároveň výzva

Novaku Djokovičovi pogratuloval u tenisové sítě i na sítích sociálních, teď už se ale bude Tomáš Berdych znovu soustředit na sebe. Po vypadnutí ve čtvrtfinále Australian Open se světovou jedničkou říká, že musí něco změnit, aby mohl ty nejlepší porážet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych gratuluje Novaku Djokovićovi k postupu do semifinále

Tomáš Berdych gratuluje Novaku Djokovićovi k postupu do semifinále | Zdroj: ČTK

Berdych se dlouho nemohl dostat ke své útočné hře a jen čelil tlaku srbského soupeře, který byl ve výměnách přesnější i nápaditější.

Vypadalo to, jako by to nebyl ten Berdych, který předchozí zápasy v Melbourne zvládl suverénně. Pocit, že chce něco velkého dokázat, ho prý ale nesvazoval.

Sledovali jsme ONLINE: Berdych prohrál ve čtvrtfinále AO s Djokovičem 1:3

Číst článek

"To si nemyslím. Přemotivovanost vypadá podle mě trochu jinak: Člověk tam blázní a neví, jak se potkat s kurtem. Teď jsem špatně trefoval míč a nepřesnost byla hrozně znát. Míče neměly razanci, byly krátké a takhle s ním hrát nejde," uvědomoval si po utkání Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s Tomášem Berdychem

Jednotlivé sety byly dost rozdílné. Čím si vysvětlujete, že jste s Novakem Djokovičem odehrál fantastický druhý set, ale v samotném úvodu nebo na začátku třetí sady se vám tolik nedařilo?

Ve druhém setu se mi podařilo získat hned na začátku brejk a pak ho držet až do konce, takže spíš možná on trochu ztratil koncentraci po vyhrané první sadě. Těžko říct. První gem je vždycky důležitý a může rozhodovat. Mně se vydařil a to bylo asi jeden z mých nejsvětlejších momentů zápasu.

Samozřejmě jste hrál se světovou jedničkou, ale přesto: Naštve to hodně, když máte za sebou dobrou přípravu, udělal jste pro to maximum a stejně to dopadlo jako loni a předloni?

Teď to člověka mrzí, štve to, to je bez debat. Je to složité, ale na druhou stranu je to zase výzva, co mě pořád žene dopředu. Pokud se o to chci porvat, tak musím přijít s něčím jiným, na co nejsou zvyklí. To je ta cesta.

Určitě byste rád na něčem pracoval, ale zanedlouho je tu Davis Cup. Jak velkou komplikací je pro vás?

Takhle je to v programu naplánované. Dneska je úterý, do konce týdne se vrátím a pak mám celý týden, než začnou zápasy, takže čas na to je a není to zas nějaká velká komplikace.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme