Berdych posiluje realizační tým. Najal bývalého fyzioterapeuta fotbalistů AS Monako

Angažovat kouče se slavnou hráčskou minulostí se ještě Tomáši Berdychovi nepovedlo, ale jednoho špičkového odborníka do svého týmu přesto získal. Nejlepšímu českému tenistovi nově pomáhá dánský fyzioterapeut Per Bastholt, který se před časem staral o tělo a stravu bývalé světové jedničky Viktorie Azarenkové z Běloruska nebo fotbalistů AS Monako.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na Turnaji mistrů | Zdroj: ČTK

„Znám všechna tenisová zranění, znám trochu tenis. Neříkám, že mu hodně rozumím, ale vím, co dělá tělu. Takže vím, kdy musí být Tomáš opatrný a jaká konkrétní cvičení musíme dělat,“ říká prošedivělý Dán, kterého si Tomáš Berdych právě kvůli zkušenostem najal do svého týmu.

Portugalce Seria Ferraze vyměnil český tenista za Dána žijícího ve Francii Pera Bastholta.

Přehrát

00:00 / 00:00

S novým fyzioterapeutem Tomáše Berdycha natáčel v Londýně redaktor Jaroslav Plašil

„Dlouho pracoval pro ATP a já ho znám od té doby, co jsem se na okruhu začínal. Potřeboval jsem změnu, léto nebylo zdravotně úplně v pohodě. Nejdůležitější je, aby byla daleko lepší prevence, abych problémům předcházel. Je starší borec a má spoustu zkušeností. A tahle profese je o zkušenostech,“ vysvětloval Tomáš Berdych.

Podle pětapadesátiletého odborníka je český hráč fyzicky dobře vybavený a netrpí obvyklými tenisovými problémy, přesto má v plánu věnovat větší pozornost zejména pánvi devětadvacetiletého rodáka z Valašského Meziřící.

„Zapracovat bych chtěl na pánevní oblasti. Všechny pohyby vycházejí odtud. Budeme se soustředit na větší pohyblivost kyčlí, aby se zlepšila i pohyblivost na kurtu,“ myslí si Bastholt, mimo jiné odborník také na stravu.

„Tomáš nevypadá, že by s tím měl nějaké problémy, ale vždycky kontroluju, co jí. A hlavní je, co má v těle čtyřiadvacet hodin před zápasem, tehdy si tělo ukládá vše důležité,“ zdůrazňoval Bastholt. Podle něj si tenisté svého těla více váží než třeba fotbalisté, se kterými také spolupracoval.

„Protože vědí, že když nejsou úplně zdraví, tak nebudou mít body, peníze na živobytí. Jsou mnohem zodpovědnější. Ve fotbale to teprve přichází, zlepšuje se to, ale není to to samé,“ tvrdí pětapadesátiletý Per Bastholt.

S dánským expertem by Berdych rád spolupracoval i příští rok

„Domlouváme se, abychom našli společnou řeč. Hlavně co se týká týdnů. Myslím, že by to mohlo klapnout,“ tuší Tomáš Berdych.

Pár zápasů čeká dvojnásobného daviscupového vítěze ještě tento rok. Teď konkrétně druhý duel Turnaje mistrů s Chorvatem Marinem Čilićem, po kterém bude zřejmé, jak dlouho se ještě český tenista ve Velké Británii může zdržet.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme