Berdych postoupil do třetího kola US Open, nad Zoppem měl výrazně navrch

Tenista Tomáš Berdych postoupil na US Open do třetího kola. Šestý nasazený Berdych v duelu s 80. hráčem žebříčku Estoncem Jürgenem Zoppem potvrdil roli favorita a vyhrál 6:1, 6:4 a 6:2.

Tomáš Berdych na US Open v zápase s Estoncem Jürgenem Zoppem

Tomáš Berdych na US Open v zápase s Estoncem Jürgenem Zoppem | Zdroj: Reuters

Poslední český tenista v mužské dvouhře na US Open Berdych zvládl první set bez zaváhání a po půl hodině ho vyhrál 6:1. Ve druhém setu se Zopp snažil s Berdychem držet krok, nakonec ho ale prohrál 6:4. Závěrečný set už opět ovládl Čech.

Berdych si po zápase pochvaloval ušetřené síly a byl příjemně překvapený, na jak odevzdaného soupeře na grandslamovém turnaji narazil.

„Měl jsem takový zvláštní pocit, jako bych byl na tréninku. Nechci to nijak snižovat, ale jak jsem to viděl, že borec si ani nic nezměnil, nepovzbudil se. Takže to šlo víceméně příjemně. Hodí se každý takový zápas,“ řekl český hráč.

Jaroslav Plašil, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít