Berdych postoupil poprvé v kariéře do čtvrtfinále Roland Garros

Tenista Tomáš Berdych si zahraje čtvrtfinále grandslamového Roland Garros. Nejlepší český hráč porazil čtvrtého nasazeného Brita Andyho Murrayho 6:4, 7:5 a 6:3 a mezi poslední osmičku postoupil poprvé v kariéře. Čtvrtfinálovým soupeřem Berdycha bude Rus Michail Južnyj. Do čtvrtfinále prošel také světový hráč číslo jedna Roger Federer, s turnajem se ve dvouhře naopak rozloučila nasazená dvojka Venus Williamsová.

Berdych předvedl proti Murraymu výborný výkon a mohl se spolehnout na své podání. Při servisu britského soupeře si vypracoval 14 brejkbolů a pět jich proměnil. Murray využil jeden brejkbol ve druhém setu, víc příležitostí mu ale Berdych nedal. Za stavu 4:3 pro Brita ve druhém setu byl zápas přerušen kvůli dešti.

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych po vítězství nad Andym Murraym v osmifinále Roland Garros.mp3

Po návratu na kurt si oba hráči drželi podání až do jedenácté hry, kterou získal český tenista a celou sadu získal poměrem 7:5. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 3:3, potom už ale kraloval Berdych a za dvě a čtvrt hodiny postoupil do čtvrtfinále.

"Pro mě to dopadlo dobře a to je důležité. Na to, že Murray je čtvrtý hráč světa, tak za tři sety měl asi pět minut, kdy byl ve větším tlaku. Nemyslím, že on s tím bude spokojený. Já na druhou stranu jsem a jsem rád, že se mi podařilo postoupit dál," řekl Radiožurnálu po vítězství Tomáš Berdych.

Venus ve dvouhře skončila

Williamsová nestačila na Rusku Naďu Petrovovou, se kterou prohrála 4:6 a 3:6. Další soupeřkou Petrovové bude její krajanka a turnajová pětka Jelena Dementěvová. Výborný zápas sehrály Dánka Caroline Wozniacká s Italkou Flavií Pennettaovou. Z postupu se nakonec radovala třetí nasazená Wozniacká, která vyhrála ve třech setech.

Dohrávku třetího kola zvládla Belgičanka Justine Heninová, která porazila Rusku Marii Šarapovovou 6:2, 3:6, 6:3. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros prodloužila svou vítěznou sérii v Paříži na 24 zápasů. O postup do čtvrtfinále se Heninová utká s Australankou Samanthou Stosurovou.

Federer porazil ve švýcarském duelu Stanislase Wawrinku 6:3, 7:6 a 6:2 a ve čtvrtfinále se může těšit na reprízu loňského finále. Jeho soupeřem bude pátý nasazený Švéd Robin Söderling, který vyřadil Chorvata Marina Čiliče. Osmifinále bylo konečnou pro posledního zástupce domácí Francie. Jo-Wilfried Tsonga vzdal utkání s Ruskem Michailem Južným kvůli zranění nohy za stavu 2:6 v prvním setu.

Dvouhra mužů - osmifinále: Berdych (15) - A. Murray (4-Brit.) 6:4, 7:5, 6:3, Söderling (5-Švéd.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 6:4, 6:2, Južnyj (11-Rus.) - Tsonga (8-Fr.) 6:2 skreč, Federer (1-Švýc.) - Wawrinka (20-Švýc.) 6:3, 7:6 (7:5), 6:2

Dvouhra žen - osmifinále: Wozniacká (3-Dán.) - Pennettaová (14-It.) 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 6:2, Petrovová (19-Rus.) - V. Williamsová (2-USA) 6:4, 6:3, Dementěvová (5-Rus.) - Scheepersová (JAR) 6:1, 6:3, Schiavoneová (17-It.) - Kirilenková (30-Rus.) 6:4, 6:4

Dvouhra žen - 3. kolo: Heninová (22-Belg.) - Šarapovová (12-Rus.) 6:2, 3:6, 6:3