Berdych postoupil v Dauhá hladce do čtvrtfinále

Tenista Tomáš Berdych pokračuje na turnaji v katarském Dauhá bez ztráty setu. Ve 2. kole porazil Slovince Blaže Kavčiče 6:1 a 6:2. Ve čtvrtfinále čeká nasazenou trojku Francouz Richard Gasquet.

Tomáš Berdych zatím prochází turnajem v Dauhá bez ztráty setu

Tomáš Berdych zatím prochází turnajem v Dauhá bez ztráty setu | Zdroj: Reuters

Uzbeka Istomina vyřadil Berdych za hodinu a dvě minuty a ani s Kavčičem, který do hlavní fáze turnaje prošel z kvalifikace, se na kurtu dlouho nezdržel.

Sedmý hráč světového žebříčku ztratil první game až za stavu 5:0, první sadu získal za pouhých čtyřiadvacet minut po prvním využitém setbolu. Berdych diktoval tempo i ve druhém setu, ve kterém se dostal do brejku ve třetí hře.

Podání slovinskému soupeři navíc sebral ještě jednou a duel ukončil už po 58 minutách. „Jsem rád, jak jsem zápas zvládl. Co jsme si řekli před zápasem, to fungovalo a je to další krok v turnaji,“ řekl v rozhovoru na kurtu Berdych, který vyhrál i čtvrté utkání v sezoně pod vedením nového kouče Daniela Vallverdua.

Suverénně zatím turnajem v Kataru prochází i Srb Novak Djokovič. Světová jednička postoupila do čtvrtfinále po hladké výhře 6:2, 6:1 nad Ukrajincem Sergijem Stachovským.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Dauhá:

Dvouhra - 2. kolo:
Berdych (3-ČR) - Kavčič (Slovin.) 6:1, 6:2, Dodig (Chorv.) - Berrer (Něm.) 7:6 (7:1), 6:2, Djokovič (1-Srb.) - Stachovskij (Ukr.) 6:2, 6:1, Ferrer (4-Šp.) - Verdasco (Šp.) 6:3, 6:2, Karlovič (7-Chorv.) - Basilašvili (Gruz.) 7:6 (7:3), 6:3, Brown - Struff (oba Něm.) 7:6 (11:9), 6:4, Seppi (It.) - Souza (Braz.) 7:5, 6:2, Gasquet (6-Fr.) - Bolelli (It.) 6:3, 6:2.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít