Berdych postoupil v Dauhá mezi čtyři nejlepší, Djoković vypadl

Při své letošní první účasti na turnaji ATP se Tomáš Berdych dostal už do semifinále. Francouze Gasqueta v Dauhá porazil ve dvou setech a po vypadnutí světové jedničky Novaka Djokoviće zůstává nejvýše nasazeným hráčem v turnaji.

Tomáš Berdych nedal soustředěným výkonem Gasquetovi šanci, vyhrál ve dvou setech | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych měl proti Gasquetovi výborný vstup do utkání. Z prvních deseti výměn vyhrál osm, sebral Francouzovo podání a získal důležitý náskok. Úvodní sadu zakončil Gasquet dvojchybou a prohrál 2:6.

Scénář druhého setu byl podobný, devětadvacetiletý Berdych rychle vedl 3:0 a až pak pustil soupeře do hry. Za 57 minut vyhrál Tomáš Berdych 6:2 a 6:1. Snížil tak negativní bilanci s Gasquetem na pět výher oproti šesti porážkám.

O postup do finále se rodák z Valašského Meziříčí utká s Italem Seppim, který za hodinu a půl vyřadil Chorvata Dodiga 7:5 a 6:4.

Berdych zůstává nejvýše nasazeným hráčem v turnaji. Světová jednička Novak Djoković totiž ve čtvrtfinále podlehl výborně podávajícímu Chorvatovi Karlovičovi 7:6, 6:7 a 4:6. Sedmadvacátý hráč světového žebříčku zdolal prvního nasazeného za 2 hodiny a 18 minut.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,221.320 dolarů):
Dvouhra - čtvrtfinále:
Berdych (3-ČR) - Gasquet (6-Fr.) 6:2, 6:1, Karlovič (7-Chorv.) - Djokovič (1-Srb.) 6:7 (2:7), 7:6 (8:6), 6:4, Ferrer (4-Šp.) - Brown (Něm.) 6:2, 6:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít