Berdych postoupil v Dubaji do čtvrtfinále. Kvitová vypadla s osmnáctiletou Lotyškou

Rozdílně se vedlo žebříčkově nejlépe postaveným českým tenistům na štědře dotovaných turnajích v Dubaji a Dauhá. Zatímco Tomáš Berdych bez problémů splnil roli favorita proti Italu Fabbianovi, Petra Kvitová ve třech setech prohrála s mladičkou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

Tomáš Berdych postoupil v Dubaji do čtvrtfinále

Tomáš Berdych postoupil v Dubaji do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych strávil i v osmifinále dubajského turnaje na kurtu pouhých 70 minut. Proti Italovi Fabbianovi měl výraznou převahu v žebříčkovém postavení i ve výšce, které proti kvalifikantovi dokazoval od začátku.

Za celý zápas si pouze jednou ztratil vlastní podání, jinak rodák z Valašského Meziříčí dominoval a postoupil po jednoznačném výsledku 6:2 a 6:2. Ve čtvrtfinále se utká s Australanem Nickem Kyrgiosem, který ho minulý týden porazil v semifinále turnaje v Marseille.

S Dubají se naopak loučí Lukáš Rosol, který ve dvou setech prohrál s šestým nasazeným Felicianem Lopezem 3:6 a 6:7.

Petra Kvitová v Dauhá nenavázala na včerejší vítězství nad Barborou Strýcovou a dnes vypadla s vycházející hvězdičkou Jelenou Ostapenkovou ve třech setech.

Světová osmička sice v prvním setu dotáhla vedení soupeřky a nakonec se ujala vedení výsledkem 7:5. Za stavu 2:2 ve druhém setu si ale Kvitová přišla o podání a její hra se rozpadla. Od té chvíle až do konce zápasu si ani jedinkrát neudržela svůj servis.

18letá Lotyška za dvě hodiny podruhé v kariéře porazila hráčku z elitní světové desítky. Výhrou 5:7, 6:2 a 6:1 navíc zamezila Petře Kvitové v posunu na šesté místo žebříčku.