Berdych postoupil v Indian Wells do osmifinále, čeká ho Lukáš Rosol

Český tenista Tomáš Berdych zvládl i svůj druhý zápas na štědře dotovaném turnaji v Indian Wells. Za hodinu a dvanáct minut si poradil s Američanem Johnsonem ve dvou setech a postoupil do osmifinále. Jeho soupeřem bude Lukáš Rosol, který udolal Nizozemce Haaseho.

Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Dubaji do čtvrtfinále

Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Dubaji do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Steve Johnson aktuálně v žebříčku ATP zaujímá 44. místo. Berdychovi, aktuální světové devítce, byl vyrovnaným soupeřem pouze do stavu 4:4 v prvním setu, jehož koncovku ale lépe zvládl český favorit. Díky vítězství 6:4 se dostal do vedení.

Druhý set byl jednoznačnou záležitostí rodáka z Valašského Meziříčí, který svému soupeři dvakrát sebral podání a za hodinu a 12 minut zvítězil 6:4 a 6:2.

O osmifinálovém soupeři turnajové devítky se rozhodlo v zápase mezi Lukášem Rosolem a Nizozemcem Haasem. Český daviscupový reprezentant měl ve druhém setu 6 mečbolů, ani jeden ale nevyužil a jeho protivník pak v tie-breaku vyrovnal stav setů na 1:1.

Sedmadvacetiletý Robin Haase v průběhu střetnutí hlavně bránil. Hru tvořil převážně Rosol, který výměny zakončoval buď vítěznými údery, nebo nevynucenými chybami. Nakonec převážily "winnery" a po dvou a půl hodinách boje se Lukáš Rosol raduje z výhry 6:4, 6:7 a 7:6.

Na vítězství svých krajanů nenavázala Karolína Plíšková. Se světovou trojkou Simonou Halepovou z Rumunska prohrála osmifinálový duel dvakrát 4:6.

Tenisový turnaj v Indian Wells (tvrdý povrch):
Muži (dotace 5,381.235 milionů dolarů):
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (9-ČR) - Johnson (USA) 6:4, 6:2, Rosol (27-ČR) - Haase (Niz.) 6:4, 6:7 (4:7), 7:6 (7:3).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít