Berdych postoupil v Monte Carlu do čtvrtfinále, čeká ho Raonic

Český tenista Tomáš Berdych se po dvouleté odmlce probojoval mezi nejlepších 8 účastníků turnaje kategorie Masters 1000 v Monte Carlu. Ve svém druhém zápase na turnaji porazil Španěla Roberta Bautistu-Aguta za hodinu a 40 minut 7:6 a 6:4.

Pátý vzájemný zápas s Robertem Bautistou-Agutem zahájil Tomáš Berdych úspěšným prolomením soupeřova podání, výhodu ale okamžitě ztratil a do konce setu se oba soupeři tahali o každý míček. Rozhodlo několik výměn v tie-breaku, ve kterým osmý hráč světa ukázal své zkušenosti a vyhrál ho 9:7.

Ve druhé sadě se situace opakovala. Rodák z Valašského Meziříčí se dostal do dvougemového vedení, o které v zápětí přišel. Sedmadvacetiletý Španěl si ale v deváté hře neodpustil slabou chvilku při servisu, který ztratil čistou hrou. Následně Berdych zápas dopodával k výsledku 7:6 a 6:4.

Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Monte Carlu je Tomáš Berdych poprvé od roku 2012, kdy tu uhrál dokonce semifinále. O vyrovnání svého nejlepšího výsledku bude bojovat s Kanaďanem Milosem Raonicem, který ve třech setech porazil Tommyho Robreda.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 3,288.530 eur):
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (6-ČR) - Bautista (12-Šp.) 7:6 (9:7), 6:4, Monfils (14-Fr.) - Federer (2-Švýc.) 6:4, 7:6 (7:5), Raonic (4-Kan.) - Robredo (16-Šp.) 6:3, 3:6, 6:3, Dimitrov (9-Bulh.) - Wawrinka (7-Švýc.) 6:1, 6:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít