Berdych postoupil v Monte Carlu do čtvrtfinále, vyřadil Nišikoriho

Český tenista Tomáš Berdych prošel na turnaji v Monte Carlu už do čtvrtfinále. Ve třetím kole porazil dvanáctého nasazeného hráče Keie Nišikoriho po setech 2:6, 6:2 a 6:4. V dalším zápase na něj čeká čtvrtý hráč světového pořadí Andy Murray.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Foto: David Kubíček

Tomáš Berdych vstupoval do utkání s japonským tenistou s vědomím, že prohrál předchozí oba vzájemné duely. Po první sadě to vypadalo, že ani třetí vzájemné utkání nedopadne pro českého hráče dobře, rychle ji totiž ztratil 2:6.

Potom se ale Berdych rozehrál k dobrému výkonu, změnil rytmus hry a soupeře zatlačil do defenzivy. Druhou sadu ovládl 6:2 a byť si ve třetím setu cestu za vítězstvím chybami zbytečně zkomplikoval, nakonec zápas vyhrál, když utkání ukončil při soupeřově podání.

Ve čtvrtfinále narazí Tomáš Berdych na Andyho Murrayho, se kterým už letos jednou hrál. Ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji s ním ale neuhrál ani set. V celkovém měření sil má ale navrch český hráč, který se svým britským sokem prohrál dvakrát, třikrát ale odcházel z kurtu jako vítěz.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 2 744 225 eur):

Dvouhra - 3. kolo:

Berdych (6-ČR) - Nišikori (12-Jap.) 2:6, 6:2, 6:4, A. Murray (3-Brit.) - Benneteau (Fr.) 6:5 skreč.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít