Berdych prohrál s Djokovićem a na Turnaji mistrů skončil

Tenista Tomáš Berdych prohrál v závěrečném utkání skupiny se Srbem Novakem Djokovićem dvakrát 2:6 a Turnaj mistrů pro něj skočil. Společně se suverénním Djokovičem postoupil do semifinále Švýcar Stan Wawrinka, kterému k postupu ze skupiny A stačilo večer získat tři hry v utkání s Chorvatem Marinem Čiličem.

Tomáš Berdych při zápase na Turnaji mistrů

Tomáš Berdych při zápase na Turnaji mistrů | Zdroj: ČTK

Berdych nezachytil začátek utkání, ztratil první dva servisy a bezchybného Djokoviće pustil do vedení 4:0. Poté byly sice k vidění delší a vyrovnanější výměny, ale srbský hráč si průběh sady už pohlídal. Set získal prvním proměněným setbolem po 31 minutách.

Druhá sada měla stejný průběh. Berdych vedl v úvodním gamu už 40:0, ale i tak o servis přišel. Sedmý hráč světového žebříčku získal první hru až za hrozivého stavu 0:4.

Djoković nebyl daleko dokonce od vedení 5:0, ale český tenista v páté hře brejkbol odvrátil a získal první game v setu. Pak přidal ještě druhou hru, ale sedmnáctou prohru v kariéře s Djokovićem odvrátit nedokázal. Djoković duel ukončil po hodině a deseti minutách.

„Nebylo to o tom, že by mě nenechal nadechnout. Spíš to bylo o tom, že jsem nepřišel s hrou, s kterou bych mu mohl činit problémy nebo škody. Djokovič nemusel ani moc předvést to nejlepší, co umí,“ řekl po zápase Berdych.

Devětadvacetiletý tenista mohl mít při prohře 0:2 s Djokovićem ještě teoreticky šanci postoupit, pokud by Čilić porazil Wawrinku 2:0 na sety. V tom případě by rozhodla procentuální úspěšnost získaných gamů, ale už po utkání se světovou jedničkou bylo jasné, že Berdych na tom bude hůř než Čilić, či Wawrinka.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):

Dvouhra - skupina A:
Djoković (1-Srb.) - Berdych (6-ČR) 6:2, 6:2, Wawrinka (3-Švýc.) - Čilič (8-Chorv.) 6:3, 4:6, 6:3.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít