Berdych: Prohraný první servis se mnou nic neudělal

Tenista Tomáš Berdych si na Australian Open zahraje osmifinále. Ve třetím kole neměl s Francouzem Gasquetem velké problémy, přestože ztratil hned své úvodní podání.

Tomáš Berdych po vítězném utkání s Francouzem Gasquetem

Tomáš Berdych po vítězném utkání s Francouzem Gasquetem | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Tomáši, vy jste známý tím, že si přejete začínat podáním. Co to s vámi udělalo, když jste hned svůj první servis prohrál?

Musím říct, že nic moc. Od začátku jsem se totiž cítil dobře. Určitě to byla chyba, když začínáte podáním a ztratíte ho. Na druhou stranu jsem měl pocit, že i kdyby ten první set nedopadl, tak můžu být na kurtu dlouho, že ten zápas může být náročný. Hned v následujících gemech se mi to podařilo. On si sice pak už podržel svoje podání, ale žádný další gem už neudělal.

Spíš jsem si dlouho zvykal na podmínky - vítr se tam trochu více točil, což mi přineslo dvě zbytečné chyby. Tím ten gem padl na jeho stranu, ale až na ten jeden gem si myslím, že to bylo solidní utkání.

Vy jste měl velkou převahu, hlavně když se hrálo od základní čáry. Cítil jste, že už jste s někým na turnaji měl takhle navrch, když se hrálo zezadu?

Cítil jsem se lépe než v předchozím zápase, jsem rád, že forma se stupňuje, že to bylo lepší a lepší. Něco podobného bylo i s Kohlschreiberem. On se taky snaží hrát hodně od základní čáry, Gasquet ale po prvním setu musel změnit hru. Kdyby hrál jak v prvním setu, tak by to pro něj nejspíš dopadlo podobně, což by se mu asi nelíbilo. Zlomový byl určitě ten tiebreak druhého setu.

Fanoušci Tomáše Berdycha v Melbourne | Foto: Jaroslav Plašil

Po minulém zápase jeste říkal, že je dobře, že jste si vyzkoušel, jaké to je prohrát set, že se nic nestalo. Tentokrát by to ale asi byla škoda v takovém vedru...

Už jsem si to zažil, takže jsem to dneska připustit nechtěl, byť to samozřejmě nic není. Dával jsem si bacha, aby se mi podařil ten tiebreak. Přeci jen by to mrzelo, když jsem měl v setu navrch, měl jsem brejkboly... Bylo to hodně důležité a jsem rád, že se mi to povedlo.

Gasquet začal v závěru hodně riskovat, zvlášť v posledním setu nebo posledním gemu. To vedl 40:0 při vašem servisu. Byl jste klidný i v tom případě? I když je pravda, že jste vedl 5:2, měl jste luxusní náskok.

Spíš jsem si vybavoval, že mám 'dablbrejk', že i kdybych si ten servis prohrál, tak mám šanci potom při jeho podání a pak bych zase servíroval já. Určitě by tedy šance byla. Ale to byla jen taková letmá myšlenka. On zahrál 'tři zázraky', zavřel oči a spadlo mu to tam, ale pořád jsem to byl já, kdo servíroval a měl to ve svých rukách. Podařilo se mi podání a gem jsem ještě otočil.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít