Berdych s Kvitovou nevylučují možnost hrát mix na OH

Od vánočních svátků fungovali jako tým, teď už půjdou každý svou cestou. Nejlepší čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych se ale rozcházejí v dobrém, zavazadla na letišti měli těžší o diamantový míček, který na Hopmanově poháru v australském Perthu společně vyhráli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová a Tomáš Berdych ovládli Hopman Cup, teď se jejich cesty rozdělily | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Od Vánoc až do dnešního dopoledne měli program zhruba stejný, ovšem na letišti už se jejich cesty rozdělily. Petra Kvitová se v Perthu zajímala o spoj do Sydney, Tomáš Berdych zase mířil do Melbourne, ona na silně obsazený turnaj, on na přípravnou exhibici před Australian Open.

„Ten první den bývá vždycky hodně nabitý, pak záleží na tom, jak se zápasy vyvinou. Pavouk se hraje dvěma stranami, ti, co prohrajou, na jednu, vítězové postupují dál. Je to i tom, jak se kdo cítí, je to takové rozhozené. Myslím, že je to skvělá myšlenka, vloni se to osvědčilo, tak proč se nedržet věcí, které fungují,“ pochvaluje si turnaj Tomáš Berdych.

„Škoda, že my nic podobného nemáme. V Sydney je to abnormálně těžké, takový větší turnaj před grandslamem. Chápu, že to na začátku roku chtějí všechny tenistky hrát, ale není to tak volné jako tahle exhibice chlapů,“ míní Petra Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Berdych s Kvitovou nevylučují možnost hrát mix na OH

Určitě snazší bylo i domlouvání Petry Kvitové a Tomáše Berdycha během týdne v australském Perthu, které vyvrcholilo finálovým vítězstvím nad Francií. I když spolu na kurtu stáli oba tenisté v zápase jen dvakrát, naznačili, že by se jejich cesty na dvorci klidně mohly spojit znovu.

A nemuseli by čekat až na příští ročník Hopmanova poháru, na který už dostali neoficiální pozvání. Olympijské hry začínají v Londýně zhruba za půl roku a smíšená čtyřhra je tam jednou z disciplín.

„Odehráli jsme jenom dva mixy, takže ještě tak docela nevíme, jestli nám to jde,“ smáli se čeští tenisté.

„Do olympiády pořád ještě nějaký čas je, navíc tohle je fakt na vedlejší koleji, pro nás je důležitý hlavně singl. Pak záleží jen na nás, jestli se domluvíme, že půjdeme do mixu. Necháme tomu volný průběh,“ říká opatrně Petra Kvitová.

„V tenisovém životě je dost daleko i to, co bude příští týden. Ale ke všemu jsou dveře otevřené,“ nechává si zatím volné ruce i Tomáš Berdych, kterým začne po víkendu mnohem delší a často i méně zábavná individuální část sezony.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme