Berdych se na OH představí i ve čtyřhře. Se Štěpánkem místo Kvitové

Daviscupový víkend přinesl kromě vítězství Česka nad Itálií po více než jednatřiceti letech také několik dalších zásadních novinek. Jednou z nich je informace, že Petra Kvitová nebude hrát na olympiádě smíšenou čtyřhru po boku Tomáše Berdycha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Přitom všechny kroky původně nasvědčovaly tomuto složení. Petra Kvitová a Tomáš Berdych jsou nejlepšími českými tenisty současnosti a spojení poslední wimbledonské vítězky a finalisty stejného turnaje o rok dříve nahrával i fakt, že oba mají stejného manažera.

Jejich společná účast na Hopman Cupu se proto zdála být přirozenou přípravou na olympiádu a tento pocit podtrhlo i vítězství na turnaji. Jenže teď je vše jinak. Tomáš Berdych bude hrát v Londýně čtyřhru, ale s Radkem Štěpánkem.

„S tím musím souhlasit. Myslím, že bych v tom začal dělat dost guláš, kdybych začal říkat něco jiného, když jsme spolu domluveni. Není potřeba dělat s tím tajnosti. Bavili jsme se o tom a toho debla tam spolu chceme hrát. Jediný problém by byl, kdyby jednoho z nás trápilo nějaké zranění.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych chce na olympiádě v Londýně hrát i čtyřhru, jenže namísto mixu s Petrou Kvitovou se chystá na debla s Radkem Štěpánkem. Tři soutěže by nezvládl

Jako stále reálnější se tedy jeví varianta, že Petra Kvitová bude nastupovat v českých barvách pod pěti kruhy pouze ve dvouhře.

Ženskou čtyřhru už dříve sama odmítla a jejímu smysluplnému využití v mixu s kvalitním partnerem nenahrávají ani další slova Tomáše Berdycha. Ten si sám v Londýně fyzicky troufá pouze na účast ve dvou soutěžích.

„Myslím, že všichni stojíme nohama na zemi. Kdybychom si měli představit, že bych hrál tři soutěže, to opravdu nepřipadá v úvahu.“

Spojení Tomáše Berdycha s Radkem Štěpánkem pro Londýn má výrazné plus v sehranosti tohoto páru. Oba spolu pravidelně nastupují v daviscupových čtyřhrách, kde mají mimořádně úspěšnou bilanci. Z deseti odehraných deblů prohráli jen jediný, a to ve finále v Barceloně před dvěma a půl lety.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme