Berdych se pokusí o 'nemožné', k postupu potřebuje porazit Djokoviće i pomoc Federera

Tenista Tomáš Berdych je stále ve hře o postup do semifinále Turnaje mistrů. K účasti mezi nejlepší čtyřkou ale potřebuje výhru Švýcara Federera nad Japoncem Nišikorim v odpoledním duelu a zároveň vlastní dvousetové vítězství nad světovou jedničkou, Srbem Novakem Djokovićem.

Tenista Tomáš Berdych je stále ve hře o postup do semifinále Turnaje mistrů

Tenista Tomáš Berdych je stále ve hře o postup do semifinále Turnaje mistrů | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych hodnotí své šance před večerním duelem v Londýně střízlivě a bere zápas hlavně jako další velkou zkušenost.

„Pořád si myslím, že je to obrovský zápas. Hrát s takovýmto hráčem, strávit s ním čas na kurtu je v uvozovkách takový trénink… Takový čas prostě nikdy nikde jinde nedostanete,“ říká rodák z Valašského Meziříčí.

00:00 / 00:00

Pokud Tomáš Berdych chce postoupit do semifinále Masters, musí porazit světovou jedničku. A ani to nemusí stačit

„Jakýkoli zápas, jakýkoli set s ním je k nezaplacení a člověk si z toho může odnést spoustu zkušeností,“ dodává český tenista.

Tomáši Berdychovi, který je po dvou zápasech bez bodu, pomohla k naději postoupit na Turnaji mistrů do semifinále výhra Rogera Federera nad Novakem Djokovićem. Pokud dnes Berdych Djokoviće porazí 2:0 na sety a zároveň Federer neprohraje s Nišikorim, český tenista ze skupiny postoupí.

Také Djoković, který v Londýně útočí na čtvrtý titul na Turnaji mistrů v řadě, má ale o co hrát. Po vítězství Rogera Federera nad Japoncem Nišikorim mu k postupu stačí vyhrát jediný set.

Co se týče vzájemné bilance, ve 22 zápasech dokázal Berdych porazit Djokoviće jen dvakrát, předloni na antuce a v roce 2010 na trávě ve Wimbledonu.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít