Berdych se Štěpánkem postoupili do druhého kola čtyřhry na OH

Tenisté Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem porazili v prvním kole čtyřhry na londýnském turnaji italský pár Bracciali, Seppi ve třech setech 4:6, 7:6 a 6:4. Zápas byl pro tmu v pondělí přerušen a dnes se z vítězství v dohrávaném třetím setu radovali čeští tenisté.

Finalista Wimbledonu z roku 2010 Tomáš Berdych skončil tentokrát už v 1. kole

Finalista Wimbledonu z roku 2010 Tomáš Berdych skončil tentokrát už v 1. kole | Zdroj: ČTK

Ve svých individuálních startech Tomáš Berdych i Radek Štěpánek vypadli už v prvním kole, a tak svou pozornost soustředí především na turnaj ve čtyřhře. Štěpánek pak bude hrát ještě s Lucií Hradeckou smíšenou čtyřhru.

Český pár nenastoupil v pondělní podvečer do zápasu příliš šťastně. V prvním setu Italové vzali naší dvojici jednou podání, a protože naši stejně úspěšní nebyli, tak prohráli úvodní sadu 4:6.

Druhý set vyhráli Štěpánek s Berdychem ve zkrácené hře a třetí se dohrával dnes. Hned v úvodní hře sebrali čeští tenisté Italům servis a dostali se do vedení 3:1.

Tento moment byl rozhodující pro vývoj celého zápasu. Náš pár už si totiž svůj servis udržel do konce utkání a třetí set vyhrál 6:4.

Pokud svoji tradiční roli nesehraje déšť, nastoupí už dnes večer čeští daviscupoví reprezentanti k zápasu druhého kola proti brazilskému páru Marcel Melo, Bruno Soares.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít