Berdych se Štěpánkem vypadli z londýnského turnaje i ve čtyřhře

Po maratonském třetím setu se nakonec z vítězství radoval brazilský pár Melo, Soares. Čeští daviscupoví reprezentanti Berdych se Štěpánkem v rozhodující sadě prohráli 22:24. Naši vyhráli první set s přehledem 6:1 a i ve druhém měli nakročeno k vítězství. Prohráli ho ale 4:6 a ve třetím vydřeli postup Brazilci.

Letní olympijské hry Londýn 2012, 30. července. Tenis muži čtyřhra, 1. kolo. Tomáš Berdych a Radek Štěpánek v utkání proti Italům Danielovi Braccialimu a Andreasovi Seppimu. | Zdroj: ČTK

Favorizovaný český pár musel v zápase druhého kola opět přerušovat utkání kvůli tmě. Nemuselo k tomu ale dojít. V úterý totiž Berdych se Štěpánkem nedali v prvním setu Brazilcům Melovi a Soaresovi šanci a vyhráli ho suverénně 6.1.

Druhý set měli Štěpánek s Berdychem také skvěle rozehraný. Vedli v něm už 4:2 a k postupu do čtvrtfinále jim stačilo udržet si podání. To se ale nepovedlo a druhou sadu získali Brazilci v poměru 6:4.

Rozhodující sada se pak strhla v nevídané drama, které přerušila noc. Ve dnešní dohrávce měli větší štěstí Brazilci a postoupili do čtvrtfinále. O vyrovnanosti zápasu svědčí i fakt, že Brazilci uhráli celkem 195 míčků a Češi o jeden méně. Celý zápas trval 4 hodiny a 17 minut.