Berdych se utká o čtvrtfinále s Wawrinkou, soupeři má co oplácet

Tomáš Berdych si v New Yorku zahraje o postup do čtvrtfinále US Open, a kdyby si mohl vybírat, určitě by našel v pavouku mužské dvouhry jiné soupeře. Švýcar Wawrinka je zřejmě nejkvalitnějším hráčem, na kterého mohl český tenista v této fázi turnaje narazit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych | Zdroj: ČTK

„Když se tak na to podívám, tak snad jedině Gasquet by mohl být nechci říct těžší, ale mohlo by to s ním být vyrovnané, jinak už tam asi nikdo horší není,“ přemítá Tomáš Berdych.

Turnajovou osmičku Richarda Gasqueta tentokrát v osmifinále vyfasovat nemohl, protože byl ve stejné losovací skupině, ale toto srovnání se přímo nabízí. Zmíněný Francouz má totiž spolu se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou zřejmě nejdokonalejší bekhend jednoruč, úder, držení rakety, které už moc špičkových tenistů nepoužívá.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Berdychem mluvil před jeho osmifinálovým soubojem s Wawrinkou reportér Jaroslav Plašil

„Mají daleko víc variant, hrají daleko líp čop, dál dosáhnou. V dnešní době ten, kdo se udržel nahoře a má jednoručný bekhend, je Roger, Gasquet, Wawrinka, a z nich vychází Roger asi nejhůř, že má ten bekhend nejhorší,“ říká Tomáš Berdych, který se bude snažit potvrdit, že tenisty s jednoručným, byť skvělým bekhendem dovede porážet.

I když se mu to zrovna v případě Stanislase Wawrinky povedlo v posledních pěti vzájemných zápasech jenom jednou, na začátku roku v úvodním kole Davisova poháru.

„Bude to chtít jít do toho od začátku koncentrovaně a spíš si třeba vzpomenout na to Švýcarsko, kde to bylo dobré,“ přeje si Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme