Berdych se ve Wimbledonu pokusí postoupit do osmifinále

Nástrahami třetího kola Wimbledonu se dnes pokusí proplout český tenista Tomáš Berdych. Na tuto fázi turnaje má zdánlivě velmi přijatelného soupeře. Sedmdesátý hráč světa Uzbek Denis Istomin, má ale za sebou několik dobrých výsledků a není radno ho podcenit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych při tréninku na Wimbledonu.     | Foto: Jiří Hošek

Berdych na třetím grandslamu sezóny ještě neztratil ani set a hlavně jeho výkon ve druhém kole proti Němci Benjaminu Beckerovi snesl přísná měřítka. Rodák z Valašského Meziříčí se prý moc nekouká do pavouka a kráčí od zápasu k zápasu. Denis Istomin je pro českou jedničku nepopsaný list.

„Moc ho neznám, viděl jsem ho hrát pár gamů v Queensu s Nadalem. Těžko říct, jestli to bude příjemnější zápas, to asi ne, je to třetí kolo. Musím začít znovu od prvního míče až do posledního a nevybírat si,“ řekl Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předzápasové pocity Tomáše Berdycha zaznamenal reportér Jiří Hošek

Mezinárodní tenisoví experti si povšimli, že Tomáš Berdych v posledních měsících herně i psychicky vyspěl. Projevuje se to hlavně tím, že se už nesnaží za každé situace a z každé pozice o vítězný úder.

„To je spojený řetězec, musí to začít od podání, člověk si vytvoří tlak a pak trochu víc s rozumem a kontrolou, ale agresivně. Je to samozřejmě posun k lepšímu a je potřeba to takhle držet a zlepšovat co to jde.“

Zápas Tomáše Berdycha začíná na dvorci číslo 12 coby třetí v pořadí po dvou dámských dvouhrách. Český rozhlas 1 Radiožurnál vás o jeho průběhu bude informovat v živých vstupech.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme