Berdych si na RG získal francouzské fanoušky účastí na autogramiádě

Z českých tenistů je momentálně nejlepší, ale paradoxně bude mít v úvodním kole Roland Garros nejsložitější pozici. Šestého hráče světa Tomáše Berdycha čeká Gäel Monfils, který před časem býval i světovou sedmičkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na autogramiádě s fanoušky | Foto: Jaroslav Plašil

Teď je sice Francouz až jednaosmdesátým mužem žebříčku, ale po dlouhé pauze zaviněné zraněním se dostal do dobré formy, a navíc může počítat s obrovskou podporou fanoušků.

Jak to asi může dnes při zápase s Gaelem Monfilsem vypadat, už si Tomáš Berdych vyzkoušel, když v rámci charitativního dne sehrál exhibiční utkání s Richardem Gasquetem.

Ale nějaké fanoušky i z řad Francouzů si český tenista nejen díky tomuto zápasu mohl v Paříži získat. Hlavně ty mladší, kterým se v areálu Rolanda Garrose při další speciální akci skoro půlhodinku podepisoval.

Tenisty v Paříži překvapilo chladné počasí, Petra Kvitová ho ale vítá

Číst článek

„Je to skvělý hráč, doufám, že celé Roland Garros vyhraje,“ chlubí se podpisem Cecílie, která žije v malém městečku na západním pobřeží Francie a která ocenila, že Tomáš Berdych přišel, aby fanoušky potěšil svým podpisem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych potěšil francouzské fanoušky, kterým rozdal na autogramiádě podpisy

„Je to zase něco jiného, dneska to bylo moc příjemné,“ říkává při akcích, které zpestřují zápasovou rutinu na grandslamových turnajích, Tomáš Berdych.

A minimálně tato poslední mu, i když ho možná po několika minutách podepisování bolela ruka víc než po dlouhých výměnách, rozhodně nemohla ublížit.

Francouzské publikum obecně nebylo z různých důvodů v minulosti k Tomáši Berdychovi zrovna nejvlídnější, ale teď jakoby se časy měnily. I když zrovna dnes v zápase proti Monfilsovi tuto změnu ještě nejspíš český tenista nepozná.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme