Berdych si při dešti zdřímnul, Kvitová zašla na oběd

Nejlepší čeští tenisté Tomáš Berdych i Petra Kvitová zvládli své role favoritů a snadno postoupili do třetího kola dvouher Wimbledonu. A o co delší bylo jejich čekání na zápasy, o to kratší dobu pak na kurtu strávili. V prvním případě něco málo přes hodinu a půl a v tom druhém šestašedesát minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na tenisovém Wimbledonu | Zdroj: ČTK

I když venku prší, můžete toho dělat spoustu, jen ne hrát tenis ve Wimbledonu, pokud kurt nemá zatahovací střechu. To pak hráčům nezbývá než čekat a čekat, než se vyčasí, pořadatelé obnaží travnaté dvorce a inspektoři zkontrolují, že je všechno v pořádku. To celé může trvat klidně i několik hodin, které sportovci tráví všelijak. Ale třeba loňský finalista odsud Tomáš Berdych je v tomto šťastná povaha.

„Byl jsem v šatně a ležel jsem na lehátku, asi hodinu nebo čtyřicet minut jsem prospal. V tomto případě je to příjemné čekání. Když pak jde člověk takhle na kurt a ten zápas dohraje, je pak víceméně jedno, jak dlouho trvá. Horší by bylo, kdybychom šli tam, zpátky, tam, zpátky a po dvou gamech se to pořád takhle točilo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští tenisté tráví čas, když na Wimbledonu prší, různě

Což se naštěstí nestalo, takže si Tomáš Berdych zdřímnul a pak hodně rychle vyprovodil z kurtu Francouze Benneteaua 6:1, 6:4 a 6:2.

Petra Kvitová tak klidná před svým zápasem nebyla, ostatně vyplývá to i z odpovědi na otázku, co se dá v případě deště a z toho plynoucí nejistoty dělat.

„Nic moc. My byli na obědě tady kousek a potom jsme se dívali na zápas Venus Williamsové.“

Oproti zmíněnému a zatím nejdramatičtějšímu zápasu celého Wimbledonu strávila Petra Kvitová na kurtu něco málo přes hodinu. Tedy jen třetinu doby, kterou potřebovala na zdolání téměř jednačtyřicetileté Japonky Kimiko Dateové-Krummové Američanka Venus Williamsová.

„Naštěstí jsem to neprotahovala a za hodinu a něco byl konec. To bylo fajn,“ oddechla si loňská semifinalistka z All England Clubu Petra Kvitová, která si zatím podobně jako Tomáš Berdych může říct:

„Určitě hraju zatím dobře.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme