Berdych si složení své skupiny na Turnaji mistrů vysnil

Tomáš Berdych zamířil na tenisový Turnaj mistrů do Londýna. Po návratu z turnaje v Paříži a krátkém oddechu začal trénovat doma v Prostějově. Od středy už se bude připravovat přímo na místě v hlavním městě Velké Británie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych po vítězství nad Rogerem Federerem v Cincinnati | Zdroj: Reuters

Vybrat si výhodného soupeře na závěrečném podniku nejlepších tenistů roku asi není možné. Přece jen však člověk může mít přání, s kým by byl vzájemný souboj nejpřijatelnější.

"Nejideálnější složení, pokud by to bylo možné, by bylo Djokovič, Murray, Ferrer a já. To bych si ale hodně vybíral, tak uvidíme, jak to dopadne," říkal ještě před losem Tomáš Berdych.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Berdychem mluvil před odletem na Turnaj mistrů Tomáš Minarčík

Přání se mu splnilo do puntíku. Jeho skupina bude přesně taková, o jaké mluvil. Djokovič má v poslední době zdravotní problémy, Murrayho minulý týden porazil a Ferrer? I na něj si věří.

"On má výsledky strašně vyrovnané, ale na druhou stranu to není úplný 'halař'. Na antuce nebo venku na betonu je o trochu lepší, takže to by mohla být taková drobnost. Ale hledat nějaké slabé stránky na prvních osmi hráčích světa je opravdu hrozně těžké," ví Tomáš Berdych.

"Po návratu z Paříže jsem měl v neděli a pondělí volno, až dneska jsem si šel poprvé zahrát, jen tak, abych si chytil raketu a získal takový ten pocit na kurtu. Večer odlétám do Londýna a tam už to bude hlavně o tom, abych si tam zvykl a cítil se dobře," prozrazuje sedmý tenista světa.

Premiéru na Turnaji mistrů prožil vloni. Druhý start na tomto prestižním podniku může být podle něj ještě lepší.

"Loni jsem s tím hodně bojoval, i se samotným postupem, a nebylo to takové, jak bych si představoval. Letos jsem měl tu situaci už zažitou a podařilo se mi to zvládnout mnohem lépe. Doufám, že podobným způsobem dokážu ty zkušenosti zužitkovat i v Londýně," věří Tomáš Berdych před cestou do Londýna.

Tomáš Minarčík, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme