Berdych si ve Stockholmu zahraje s Almagrem o finále

Český tenista Tomáš Berdych si na turnaji ve Stockholmu zahraje o finále. Ve čtvrtfinále porazila nasazená dvojka Rusa Michaila Južného po setech 6:3 a 7:6, v semifinále jej čeká Nicolás Almaro ze Španělska.

Tomáš Berdych na turnaji v Šanghaji skončil v semifinále

Tomáš Berdych na turnaji v Šanghaji skončil v semifinále | Zdroj: Reuters

Berdych byl v utkání proti Južnému favoritem a svou roli potvrdil, vítězstvím navíc srovnal s Rusem bilanci vzájemných zápasů na okruhu ATP na 6:6. V utkání nasázela česká jednička soupeři osm es, i přesto ale čelil Berdych deseti brejkbolům, z nichž ovšem devět odvrátil.

Ve vyrovnaném druhém setu musel o vítězi rozhodnout až tie-break, v něm ale jasně dominoval Berdych, když vyhrál 7:2, a po dvou hodinách a šesti minutách slavil postup do semifinále.

Tomáš Berdych tak má nadosah účast na letošním Turnaji mistrů, který hostí v listopadu Londýn. O finále se ve Stockholmu utká se Španělem Almagrem, s nímž má kladnou bilanci 3:2.

Tenisový turnaj mužů ve Stockholm (tvrdý povrch, dotace 486 750 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych (2-ČR) - Južnyj (6-Rus.) 6:3, 7:6 (7:2), Tsonga (1-Fr.) - Stachovskij (Ukr.) 6:3, 6:4, Almagro (3-Šp.) - Hewitt (Austr.) 6:1, 6:4, Baghdatis (7-Kypr) - Berankis (Lit.) 6:3, 7:6 (7:4).

Semifinálové dvojice: Berdych - Almagro, Tsonga - Baghdatis.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít