Berdych si zahraje finále turnaje v Dauhá, čeká ho Ferrer

Tomáš Berdych na turnaji v katarském Dauhá stále neztratil ani set a probojoval se už do finále. Itala Seppiho porazil za 73 minut a v boji o titul ho čeká světová desítka, Španěl David Ferrer.

Tomáš Berdych si v Dauhá zahraje o titul

Tomáš Berdych si v Dauhá zahraje o titul | Zdroj: Reuters

Českému tenistovi se opět povedl vstup do utkání, ve čtvrté hře zápasu proti Italovi Seppimu využil hned svůj první brejkbol a dostal se do vedení 3:1. Když sebral soupeři servis podruhé, vyhrál zároveň i první set poměrem 6:2.

Ve druhé sadě se sice Ital zlepšil na returnu, sebevědomý a přesný Berdych ale odolal opět ve čtvrté hře soupeře brejknul. Za hodinu a 13 minut vyhrál sedmý hráč světa sedmý z devíti vzájemných zápasů 6:2, 6:3 a zajistil si účast v boji o titul.

Berdychovým soupeřem ve finále bude Španěl David Ferrer, který v souboji, jenž rozhodovaly tři tie-breaky, za dvě a půl hodiny zdolal Chorvata Iva Karloviće 6:7, 7:6 a 7:6. Ani jeden z hráčů během duelu neztratil vlastní podání a k vidění bylo jen 5 brejkbolů.

Karlovićovi nepomohlo k postupu ani 30 es, za svou kariéru jich zaznamenal už 9092, čímž se dostal na druhé místo v historii. Víc nechytatelných servisů zaznamenal už pouze Goran Ivanišević – 10 183.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,221.320 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Berdych (3-ČR) - Seppi (It.) 6:2, 6:3, Ferrer (4-Šp.) - Karlovič (7-Chorv.) 6:7 (2:7), 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít