Berdych skončil na turnaji v Římě se dvěma kanáry od Goffina

Ani game neuhrál Tomáš Berdych s Belgičanem Davidem Goffinem ve 3. kole antukového turnaje v Římě a na akci série Masters skončil po nejhorší prohře v kariéře 0:6, 0:6. Osmý hráč světového žebříčku, kterého netrápilo žádné viditelné omezení, podlehl 12. nasazenému soupeři za necelých 50 minut.

Tomáš Berdych na Murrayho nestačil

Tomáš Berdych na Murrayho nestačil | Zdroj: Reuters

Kanára Berdych naposledy inkasoval v minulé sezoně ve čtvrtfinále Indian Wells od Rogera Federera, předtím i v Dubaji od světové jedničky Novaka Djokoviče a na Australian Open od Andyho Murrayho.

Jeho negativním rekordem dosud byla porážka 1:6, 0:6 se Švédem Robinem Söderlingem ze semifinále v Baastadu z roku 2011.

Třicetiletému Berdychovi se dnes ve třetím vzájemném duelu s Goffinem vůbec nic nedařilo. V úvodním setu získal jen šest fiftýnů a za 21 minut ho ztratil. Ve druhém uhrál jen další tři míče a rychle prohrával 0:3.

Pak se na okamžik zdálo, že se blýská na lepší časy. Ve čtvrté hře si Berdych vypracoval tři brejkboly, o pět let mladší Goffin ale všechny odvrátil a získal i další soupeřovo podání, přestože tentokrát český daviscupový reprezentant více vzdoroval. Duel Belgičan ukončil čistou hrou.

Ve 3. kole vypadl i Švýcar Federer. Čtyřiatřicetiletý druhý hráč žebříčku dnes prohrál se světovou patnáctkou Dominicem Thiemem z Rakouska 6:7, 4:6 a neobhájí loňskou finálovou účast.

Federer prohrál za hodinu a dvacet minut, když první set ztratil ve zkrácené hře 2:6. Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz se viditelně trápil a vypadalo to, že si obnovil zranění zad, kvůli kterému se minulý týden odhlásil z turnaje v Madridu.

Čtyřnásobného finalistu z Říma zdravotní problémy pronásledují od začátku sezony. Po Australian Open se Federer podrobil artroskopické operaci poškozeného menisku a následně nehrál deset týdnů.