Berdych slaví premiérový postup do čtvrtfinále US Open, Hlaváčková končí

Český tenista Tomáš Berdych poprvé v kariéře na posledním grandslamu sezony postupil mezi nejlepších osm hráčů na US Open. V osmifinále v New Yorku totiž porazil španělskou turnajovou jedenáctku Nicolase Almagra za dvě hodiny 7:6, 6:4 a 6:1. V premiérovém čtvrtfinále na kurtech ve Flushing Meadows ho čeká první hráč světa Roger Federer. Nad síly Andreai Hlaváčkové byla Serena Williamsová.

Tomáš Berdych slaví premiérový postup do čtvrtfinále US Open

Šestadvacetiletý šestý tenista světa měl před zápasem s Almagrem lepší zápasovou bilanci, ale na poslední měření sil na Australian Open ani jeden z nich nevzpomíná rád. Španěl totiž u sítě Berdycha nastřelil, a i když se mu soupeř omluvil, český daviscupový reprezentant mu po zápase odmítl podat ruku.

Na stadionu Louise Armstronga v New Yorku si oba tenisté v prvním setu drželi celkem bez problémů podání, a tak o jeho vítězi musel rozhodnout až tie-break. Berdych se rychle dostal do vedení 4:1 a především díky kvalitnímu prvnímu servisu (celkem zaznamenal 10 es a držel si 68% úspěšnost prvního podání, po kterém získal 92 % vyhraných míčů) si ho až do konce udržel a vyhrál za 51 minut 7:6 (7:4).

Druhá sada měla dlouho totožný průběh, až si Tomáš Berdych vypracoval první brejkboly v zápase, využil až třetí z nich, což stačilo. Set získal 6:4.

Do třetího setu už český tenista vlétl ve velkém stylu. Hned na úvod totiž dvakrát vzal soupeři podání, zatímco o svoje nemusel moc bojovat, rázem vedl 4:0 a v poklidu dokráčel do čtvrtfinále, když využil třetí mečbol.

Jeho soupeřem ve čtvrtfinále bude fenomenální Švýcar Roger Federer, kterému vzdal bez boje zápas domácí Mardy Fish. Na betonových kurtech v New Yorku dohrála Andrea Hlaváčková, která vyzvala favorizovanou Američanku Serenu Williamsovou a na souboj jen tak nezapomene. Dvojnásobná zlatá medailistka z OH v Londýně totiž české tenistce nadělila dva kanáry.

US Open, mezinárodní tenisové mistrovství USA v New Yorku (dotace 25 526 000 dolarů):

Muži:
Dvouhra - 4. kolo:
Berdych (6-ČR) - Almagro (11-Šp.) 7:6 (7:4), 6:4, 6:1, Federer (1-Švýc.) - Fish (USA) bez boje.

Čtyřhra - 3. kolo:
Peya, Soares (15-Rak./Braz.) - Čermák, Mertiňák (ČR/SR) 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:3).

Ženy:
Ivanovičová (12-Srb.) - Pironkovová (Bulh.) 6:0, 6:4, S. Williamsová (4-USA) - Hlaváčková (ČR) 6:0, 6:0

Peschkeová, Görgesová (11-ČR/Něm.) - Kingová, Švedovová (5-USA/Kaz.) 6:4, 6:2

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít