Berdych v Indian Wells do semifinále nepostoupil, od Federera dostal 'kanára'

Český tenista Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále turnaje v Indian Wells. Ve štědře dotovaném turnaji série ATP Masters 1000 nestačil na druhého hráče světového žebříčku, Švýcara Rogera Federera, a prohrál ve dvou setech.

Tomáš Berdych by pro nadcházející sezonu rád rozšířil svůj tým o jedno trenérské jméno | Zdroj: Reuters

Devatenáctý vzájemný zápas Tomáše Berdycha s Rogerem Federem byl vyrovnaný pouze do sedmé hry prvního setu. Pak Švýcar využil svůj třetí brejbol v zápase a získal důležitý náskok. Za necelých 45 minut pak vyhrál první set 6:4.

Druhý set byl jednoznačnou záležitostí pro světovou dvojku. Berdychovi se vůbec nedařilo při podání, svůj servis ve druhém setu nezískal ani jednou a s turnajem se rozloučil nepopulárním „kanárem". Roger Federer vyhrál po hodině a devíti minutách 6:4 a 6:0.

Federer se v semifinále utká s vítězem zápasu mezi Rafaelem Nadalem Kanaďanem Milosem Raonicem. Tomáše Berdycha čeká přesun na další turnaj do Miami.