Berdych v Marseille na titul nedosáhl, ve finále podlehl Tsongovi

Český tenista Tomáš Berdych titul na turnaji v Marseille nezískal. Ve finále prohrála nasazená turnajová jednička s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou po setech 6:3, 6:7 a 4:6. Berdych tak nenapodobil Petru Kvitovou, která včera vybojovala první titul v letošní sezoně, když ve finále turnaje v Dubaji zdolala Italku Saru Erraniovou.

Tomáš Berdych na turnaji v Marseille

Tomáš Berdych na turnaji v Marseille | Zdroj: ČTK

Berdych přitom v první setu dokazoval, že proti Tsongovi se mu v poslední době daří – vloni nad ním vyhrál všechny tři vzájemné duely. V první sadě měl jasnou převahu a na rozdíl od soupeře si podržel všechna podání, stejně jako ve většině druhého setu.

Jenomže ten už byl mnohem vyrovnanější a rozhodovat o něm musel až tie-break. V něm sice Berdych prohrával už 1:4, ale dokázal si vypracovat mečbol, který ovšem neproměnil a rozhodující bod získal vzápětí Tsonga.

Ve třetím setu jako by českému tenistovi došly síly, více kazil a nechal soupeře odskočit až na 1:4. Pak sice zabral a dvěma vyhranými gamy snížil, jenomže Francouz si vítězství nenechal vzít a utkání doservíroval k vítězství, ze kterého se radoval po dvou hodinách a deseti minutách hry.

Tomáš Berdych si tak na devátý titul v kariéře musí počkat, pro Tsongu je výhra v Marseille desátou v kariéře, první v letošní sezoně. Ve čtyřhře získal prvenství indicko-britský pár Bopanna, Fleming, který porazil pákistánsko-nizozemskou dvojici Kuréší, Rojer 6:4 a 7:6.