Berdych v Šanghaji končí, prohrál s Francouzem Simonem

Tenista Tomáš Berdych nestačil ve čtvrfinále turnaje v Šanghaji na Francouze Simona. Český hráč prohrál v rozhodujícím třetím setu 0:6 a v turnaji končí.

Tomáš Berdych narazí v osmifinále na mladého Rakušana Dominika Thiema

Tomáš Berdych narazí v osmifinále na mladého Rakušana Dominika Thiema | Zdroj: Reuters

„Má takové části v roce, kdy předvádí skvělý tenis, a taky chvíle, kdy to není úplně ono. Já jsem šance měl, v prvním setu jsem měl dva setboly, ale on to dobře zachránil,“ poukázal Berdych po utkání na dobrý výkon soupeře.

Ve třetím setu už Berdych na svého soupeře nestačil a ve druhém turnaji po sobě končí poté, co inkasoval "kanára".

Přesto si český tenista v žebříčku Race to London polepší, vzhledem k zaváhání soupeřů se posune na šestou příčku místo vítěze US Open Marina Čiliće a stále drží šanci propracovat se na závěrečné Masters.

O definitivním obsazení Turnaje mistrů se rozhodne na turnaji v Paříži – jistotu účasti mají zatím jen Srb Djoković, Švýcar Federer a Španěl Nadal.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít