Berdych vstupuje do antukového grandslamu v nové pozici a s dobrými výsledky v zádech

Už do svého sedmačtyřicátého grandslamového turnaje v řadě dnes nastoupí nejlepší český tenista současnosti Tomáš Berdych. Na dvorcích Rolanda Garrose v Paříži bude hrát poprvé jako světová i nasazená čtyřka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na turnaji Australian Open

Tomáš Berdych na turnaji Australian Open | Zdroj: Reuters

„Já v tom nevidím žádný velký rozdíl,“ říká Tomáš Berdych. Číslo 4 bere jako uznání své práce, ale že by mu to mělo přinést nějaké bonusy do turnaje, s tím rozhodně nepočítá.

Dokonce se trochu obával, aby to nebyla spíš nevýhoda. Takto totiž mohl do případného čtvrtfinále dostat Španěla Nadala, devítinásobného šampiona z dvorců Rolanda Garrose.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vystoupení českých tenistů na dvorcích Rolanda Garrose sleduje v Paříži Jaroslav Plašil.

„Teda upřímně jo, protože jsem si říkal, že když teda bych měl mít v uvozovkách poprvé tu výhodu, tak zrovna uhrát s ním…,“ směje se.

Tenisté jen neradi sledují své případné soupeře v turnaji na několik kol dopředu, jsou i tací, co chtějí znát vždy jen toho nejbližšího. Ale že teď Tomáš Berdych na toto téma i žertuje, může ukazovat na dobré psychické rozpoložení českého hráče.

Sebevědomí má v této zatím výtečné sezoně podložené výsledky, vždyť minimálně ve čtvrtfinále byl na turnaji pokaždé.

„Nejdůležitější je být na každý zápas připravený. Ten nový baťoh sebevědomí zase skládat v daném turnaji moc nejde. Je to samozřejmě plus, než kdyby člověk neměl nahráno. Extrémně na to ale spoléhat nemůže,“ říká teď už opatrněji Tomáš Berdych.

Zatím si pochvaluje změny, které s novým a později ještě doplněným ryze zahraničním realizačním týmem přišly. Cítí se ohebnější, díky bezlepkové stravě prý lépe regeneruje a také se prý dokáže kvalitněji připravit na jednotlivé části sezony.

Takže i na tu antukovou, která je zatím nejvydařenější v kariéře českého tenisty. Dnes to bude chtít Tomáš Berdych potvrdit v utkání prvního kola proti Japonci Nišiokovi.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme