Berdych vypadl na turnaji v Basileji v prvním kole

Český tenista Tomáš Berdych skončil na turnaji v Basileji velmi záhy – už v prvním kole nestačil na Japonce Keie Nišikoriho, kterému podlehl ve třech setech. Se stejným hráčem přitom Berdych prohrál už před dvěma lety v Brisbane.

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera | Zdroj: Reuters

Nišikori startuje na turnaji v Basileji díky volné kartě od pořadatelů. První set ještě Tomáš Berdych suverénně zvládl a vyhrál 6:3, jenomže ve druhé sadě ztratil za stavu 3:4 servis a přišel zlom. Po dvou hodinách mohl japonský tenista oslavit druhé vítězství nad aktuální světovou sedmičkou.

Pro Berdycha znamená vypadnutí z turnaje už v prvním kole mimo jiné i to, že si nepřipíše další body do žebříčku pro Turnaj mistrů, v němž je zatím šestý. Před devátým Nicolásem Almagrem má ale pořád ještě dostatečný náskok. Definitivně se o účastnících letošního Turnaje mistrů rozhodně příští týden.

Světová jednička Novak Djokovič porazil v prvním kole Xaviera Malisse z Belgie ve třech setech. Pro srbského tenistu to bylo první utkání po šestitýdenní pauze, kdy doléčoval zranění.

Zdravotní problémy naopak vystavily v Basileji stopku už po prvním gamu Mardymu Fishovi, který vzdal zápas s krajanem Jakešem Blakem kvůli potížím s nohou.

Dvouhra - 1. kolo:

Nišikori (Jap.) - Berdych (4-ČR) 3:6, 6:3, 6:2, Ljubičič (Chorv.) - Llodra (Fr.) 7:5, 6:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít