Berdych vypadl na turnaji v Dubaji ve čtvrtfinále, prohrál s Murraym

Český tenista Tomáš Berdych skončil svou cestu turnajem v Dubaji ve čtvrtfinále a nezopakuje, či dokonce nevylepší tak loňskou semifinálovou účast. Ve čtvrtfinálovém souboji nestačil Berdych na třetího nasazeného Andyho Murrayho z Velké Británie a podlehl mu po setech 3:6 a 5:7.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Berdych do utkání nevstoupil dobře, hned zkraje prvního setu přišel o své podání a ztrátu už nedohnal. O servis přišel také na začátku druhé sady, v té ale zabojoval a držel až do jedenáctého gamu vyrovnaný stav.

Poté ale sedmý hráč světa přišel počtvrté v utkání o podání a Murray šel podávat na vítězství. Berdych ještě koncovku zdramatizoval, když si vypracoval brejkbol, i když už prohrával 0:40. Odvrátil dokonce šest soupeřových mečbolů, ale ten sedmý Murray proměnil.

Americký tenista, svěřenec trenéra Ivana Lendla, porazil Berdycha po více než šesti letech, český hráč proti němu navíc poprvé neuhrál ani jediný set.