Berdych vypadl z Roland Garros, s Djokovićem prohrál ve třech setech

Z tenisového French Open vypadl poslední český zástupce ve dvouhře. Tomáš Berdych ve čtvrtfinále nestačil na světovou jedničku Novaka Djokoviće a podlehl mu ve třech setech. Se Srbem prohrál už jedenáctý zápas v řadě.

Tomáš Berdych se neúspěšně natahuje po ráně od Novaka Djokoviće

Tomáš Berdych se neúspěšně natahuje po ráně od Novaka Djokoviće | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych letos nedokázal napodobit svůj výkon z roku 2010, kdy se na Roland Garros dostal až do semifinále. Jeho snažení skončilo po necelých dvou hodinách boje se světovou jedničkou. Novak Djoković postoupil do semifinále po vítězství 6:3, 7:5 a 6:3.

Na centrálním kurtu Philippa Chatriera drobně mrholilo, zápas se však odehrál s jediným krátkým přerušením. Tomáš Berdych si udržel první tři servírovací gemy, jenže při tom čtvrtém nabídl Srbovi nevynucenými chybami dva brejkboly.

00:00 / 00:00

Novak Djoković hrál podle svého trenéra skvěle, Tomáš Berdych prohrál ve třech setech

Djoković šanci využil a dostal se do hry. Rychle vyhrál první sadu a získal náskok i v té druhé. Na úvod druhé sady odevzdal Čech své podání dvojchybou.

Za stavu 4:2 ve druhém setu ale drobně zachyboval i favorit. Jednou poslal míček do sítě, podruhé ho zklamala páska. Berdych přidal agresivní forhendový útok a najednou měl tři brejkboly. Ten třetí využil a dostal se zpět až do vyrovnaného stavu. V závěru setu ale „Djoker“ opět úřadoval. Vyhrál 8 míčků v řadě a celá sada skončila 7:5.

Na úvod třetího setu se Berdych poprvé dostal do vedení s brejkem, jenže o výhodu se okamžitě připravil netakticky zahraným kraťasem. Definitivní zlom přišel za stavu 4:3 pro Djokoviće, Berdych udělal dvojchybu, pak napálil míček pouze do sítě a zbylé dva míčky získal Srb lobem a další nevynucenou chybou.

Po hodině a 55 minutách vyhrál Novak Djoković 6:3, 7:5 a 6:3. Vyhrál 24. z 26 vzájemných zápasů s Tomášem Berdychem a postoupil do svého 30. grandslamového semifinále.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 32 017 500 eur):