Berdych zahájí Turnaj mistrů proti Wawrinkovi. Hráči, který prožívá životní sezónu

Tenista Tomáš Berdych má za sebou první trénink v dějišti Turnaje mistrů. Šestý hráč světa nastoupí v londýnské O2 aréně ke svému úvodnímu zápasu skupiny "A" už v pondělí a jeho soupeřem bude hráč, který prožívá svou vůbec nejlepší sezonu na okruhu ATP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcar Stanislas Wawrinka se usmívá, zdá se, že je v dobré společnosti | Foto: Jaroslav Plašil

Švýcar Stanislas Wawrinka stojí před tabulí se jmény svých soupeřů, prstem ukazuje na své jméno a culí se, v jaké společnosti se to na konci roku objevuje.

Na Turnaji mistrů je vůbec poprvé v kariéře a ten pocit si náležitě užívá. A i když se kvůli žebříčkovému postavení vidí až na posledním řádku, docela si věří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stanislas Wawrinka si na Tomáše Berdycha věří

"Když jste mezi nejlepšími osmi hráči, tak je jasné, že to bude jen těžké. Ferrer a Berdych jsou tenisté, které jsem dokázal porazit, na ně bych si mohl věřit, Rafa to už je jiný příběh. V každém případě se těším, až to začne," přiznává Stanislas Wawrinka, který se v zahajovacím zápase soutěže singlistů na Turnaji mistrů utká s Tomášem Berdychem.

Být to ještě loni nebo kdykoliv před tím, byl by zřejmě favoritem český tenista, ale teď už se to říct rozhodně nedá.

Švýcar je sice v žebříčku o dvě příčky níž, ale za sebou má opravdu mimořádnou sezonu. Sehrál dva fantastické pětisetové zápasy se Srbem Novakem Djokovićem, byť pokaždé se smutným koncem, získal jeden titul, vrátil se do nejlepší desítky a vylepšil své maximum na současnou osmou pozici.

Tomáš Berdych se na Turnaji mistrů utká s Nadalem, Ferrerem a Wawrinkou

Číst článek

Hlavně však s pomocí kouče Magnuse Normana stabilizoval svou výkonnost, dlouhodobě i v jednotlivých zápasech.

"Myslím, že je to otázka několika mála věcí, které se sešli. V první řadě víra, sebevědomí, v této sezoně je na mnohem vyšší úrovni, během zápasů si mnohem víc věřím a platí to po celou dobu zápasu. Hodně důležitý pro mě byl začátek roku, sehrál jsem výborné utkání s Novakem Djokovićem, tam byl vidět velký rozdíl na mé hře, pak se mi povedlo získat titul v Portugalsku, poté, co jsem ve finále porazil Davida Ferrera, to pro mě bylo také hodně důležité."

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka při bekhendovém úderu | Foto: ČTK/AP

"Nedá se říct, že by má hra byla nějak výrazně jiná oproti minulosti, s příchodem Magnuse Normana jsem možná trochu zlepšil forhend, servis, a díky tomu mohu hrát agresivněji, a víc si věřit, ale obecně zkouším stále svou hru zlepšovat a snažím se být agresivnější," říká Stanislas Wawrinka.

Je jisté, že se stejným záměrem půjde i do svého prvního zápasu na Turnaji mistrů proti Tomáši Berdychovi.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme