Berdych zdolal Federera! V Dubaji si zahraje o titul s Djokovičem

Český tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Dubaji do finále a zahraje si o titul. V semifinále zdolala česká jednička Švýcara Rogera Federera po setech 3:6, 7:6 a 6:4, když v utkání odvrátila tři mečboly švýcarského fenoména. Ve finále čeká Berdycha světová jednička, Srb Novak Djokovič.

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera a postoupil do finále turnaje v Dubaji

Tomáš Berdych porazil Rogera Federera a postoupil do finále turnaje v Dubaji | Zdroj: Reuters

Federer hrál v prvním setu agresivněji než Berdych, kterého zatlačil do defenzivy i díky výborné hře na voleji. V osmém gamu udělal Berdych dvě dvojchyby při servise a Federer set v klidu doservíroval.

Druhá sada už nabídla jinou podívanou, ve které se Berdych dostal až do vedení 5:3 a šel podávat na zisk setu, jenomže Švýcar mu dokázal servis sebrat a závěr se zdramatizoval. V tie-breaku prohrával Berdych už 4:6, jenomže všechny tři mečboly Federera dokázal odvrátit a vyhrál 10:8.

00:00 / 00:00

O postupu Tomáše Berdycha do finále turnaje v Dubaji mluvil reportér Jaroslav Plašil

Ve třetím setu už byl český tenista v Dubaji lepší než obhájce loňského titulu a díky skvělému servisu si dokráčel pro vítězství 6:4 a celkově 2:1 na sety po dvou hodinách a 19 minutách.

Berdych si tak zopakuje nedávnou finálovou účast z Marseille, kde prohrál v souboji o titul s Jo-Wilfriedem Tsongou. V Dubaji si o něj zahraje se světovou jedničkou Srbem Novakem Djokovičem.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,000.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Berdych (3-ČR) - Federer (2-Švýc.) 3:6, 7:6 (10:8), 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Del Potro (4-Arg.) 6:3, 7:6 (7:4).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít