Berdych zdolal po boji Tipsareviče a na Turnaji mistrů poprvé vyhrál

Tenista Tomáš Berdych si udržel šanci na postup do semifinále Turnaje mistrů v Londýně. Po více než dvouhodinovém boji zdolal srbského náhradníka Janka Tipsareviče 2:6, 6:3 a 7:6 a na závěrečném podniku sezóny se dočkal první výhry. V pátek se Berdych utká ve svém závěrečném duelu skupiny A se Španělem Davidem Ferrerem.

Tomáš Berdych během vítězného utkání proti Britu Murraymu

Tomáš Berdych během vítězného utkání proti Britu Murraymu | Zdroj: Reuters

Ferrera čeká večer duel se Srbem Novakem Djokovičem, který si v případě výhry zajistí účast v sobotním semifinále. Ferrer by pak hrál v pátek s Berdychem přímý duel o postup.

Berdych odehrál na letošním Turnaji mistrů druhý třísetový zápas a stejně jako v pondělí proti jinému srbskému tenistovi Djokovičovi dospěl rozhodující set až do tie-breaku. V něm měl Tipsarevič mečbol, který ale neproměnil a Berdych poté dotáhl zkrácenou hru i celý duel do vítězného konce.

První set ovládl jednoznačně Tipsarevič, na Berdychovi jako by bylo ještě znát zklamání z pondělní porážky s Djokovičem. Hned dvakrát si prohrál své podání, dělal spoustu nevynucených chyb od základní čáry a sadu rychle prohrál 2:6.

Ve druhém setu se Berdych zlepšil, lépe se pohyboval, lépe podával a dostával srbského soupeře pod tlak. V osmé hře vzal Tipsarevičovi servis a dotáhl set do vítězného konce 6:3.

Ve třetím setu si oba tenisté drželi svá podání, jistější byl při svém servisu Srb, který se také dostal k jednomu brejkbolu. Ten ale Berdych odvrátil. O vítězi tak musel rozhodnout stejně jako v pondělí tie-break. První minibrejk získal Berdych, který pak měl dva servisy na to, aby duel ukončil. Ty ale nezvládl a Tipsarevič se dostal k mečbolu.

Ani on ale v rozhodující chvíli neudržel nervy a Berdychovi výhru doslova daroval. Při mečolu příliš riskoval a poslal volej do autu, poté udělal dvojchybu a při mečbolu českého tenisty dokonce upadl. Z kurtu poté odkulhal.