Berdycha čeká v Paříži v 1. kole kvalifikant, Kvitovou Maďarka Arnová
Tenisté už znají své soupeře pro první kolo Roland Garros. České jedničky Tomáš Berdych a Petra Kvitová se těší na schůdné protivníky.
Šestý nasazený Tomáš Berdych ještě jméno svého soupeře nezná, protože se musí teprve prokousat kvalifikací. To devítka mezi ženami Petra Kviotová jméno Maďarky Grety Arnové sice zná, ale více toho zatím o své soupeřce neví. Dosud totiž proti sobě nehrály.
Těžkou soupeřku v prvním kole má Andrea Hlaváčková, které se postaví čtvrté nasazené Viktorii Azarenkové z Běloruska. Lehká práce nečeká ani Sandru Záhlavovou, která nastoupí proti Číňance Li Na. Iveta Benešová se pokusí překvapit loňskou finalistku Samanthu Stosurovou z Austrálie.
Radek Štěpánek, který se vrací na kurty po pauze zaviněné zraněným kolenem, změří síly s domácím Richardem Gasquetem. Berdych by v případě postupu do čtvrtfinále narazil na letos neporaženého Srba Novaka Djokoviče.
Los 1. kola mužské dvouhry tenisového French Open:
Nadal (1-Šp.) - Isner (USA),
Giraldo (Kol.) - Andujar (Šp.),
Cuevas (Urug.) - hráč z kvalifikace,
hráč z kvalifikace - Davyděnko (28-Rus.),
Querrey (24-USA) - Kohlschreiber (Něm.),
Ljubičič (Chorv.) - Devvarman (Ind.),
Tursunov (Rus.) - Malisse (Belg.),
Monaco (Arg.) - Verdasco (16-Šp.),
Fish (10-USA) - Mello (Braz.),
Gimeno-Traver (Šp.) - Haase (Niz.),
Chardy (Fr.) - Dimitrov (Bul.),
Russell (USA) - Simon (18-Fr.),
Baghdatis (27-Kypr) - Gil (Portug.),
hráč z kvalifikace - Brown (Něm.),
hráč z kvalifikace - hráč z kvalifikace,
Becker (Něm.) - Söderling (5-Švéd.),
Murray (4-Brit.) - hráč z kvalifikace,
hráč z kvalifikace - hráč z kvalifikace,
Clément (Fr.) - Volandri (It.),
Berrer (Něm.) - Raonic (26-Kan.),
Dolgopolov (21-Ukr.) - Schüttler (Něm.),
Haider-Maurer (Rak.) - Sweeting (USA),
Kamke (Něm.) - O. Rochus (Belg.),
Reister (Něm.) - Troicki (15-Srb.),
Almagro (11-Šp.) - hráč z kvalifikace,
Berlocq (Arg.) - Tomic (Austr.),
Starace (It.) - hráč z kvalifikace,
Kunicyn (Rus.) - Mayer (20-Něm.),
Anderson (32-JAR) - Mahut (Fr.),
Chela (Arg.) - Smyczek (USA),
Roger-Vasselin (Fr.) - hráč z kvalifikace,
hráč z kvalifikace - Melzer (8-Rak.),
Ferrer (7-Šp.) - Nieminen (Fin.),
Benneteau (Fr.) - Machado (Portug.),
Nišikori (Jap.) - Yen-Hsun Lu (Tchaj-wan),
hráč z kvalifikace - Stachovskij (31-Ukr.),
Llodra (22-Fr.) - hráč z kvalifikace,
Petzschner - Zverev (oba Něm.),
Mannarino - Rufin (oba Fr.),
hráč z kvalifikace - Monfils (9-Fr.),
Wawrinka (14-Švýc.) - hráč z kvalifikace,
hráč z kvalifikace - Gonzalez (Arg.),
Serra (Fr.) - Andrejev (Rus.),
HÁJEK (ČR) - Tsonga (17-Fr.),
Tipsarevič (29-Srb.) - Dabul (Arg.),
Dodig (Chorv.) - Riba (Šp.),
Millot - Teixeira (oba Fr.)
López (Šp.) - Federer (3-Švýc.),
BERDYCH (6-ČR) - hráč z kvalifikace,
Fognini (It.) - Istomin (Uzb.),
Haas (Něm.) - hráč z kvalifikace,
Kendrick (USA) - García-López (30-Šp.),
Čilič (19-Chorv.) - Ramirez-Hidalgo (Šp.),
Hewitt (Austr.) - Montaňes (Šp.),
Brands (Něm.) - Kukuškin (Kaz.),
Soeda (Jap.) - Južnyj (12-Rus.),
Gasquet (13-Fr.) - ŠTĚPÁNEK (ČR),
hráč z kvalifikace - Granollers (Šp.),
Gabašvili (Rus.) - Seppi (It.),
Golubjov (Kaz.) - Bellucci (23-Braz.),
Del Potro (25-Arg.) - Karlovič (Chorv.),
Gulbis (Lot.) - Kavčič (Slovin.),
Paire (Fr.) - Hanescu (Rum.),
De Bakker (Niz.) - Djokovič (2-Srb.)
Los 1. kola ženské dvouhry tenisového French Open:
Wozniacká (1-Dán.) - Dateová-Krummová (Jap.),
Namigataová (Jap.) - hráčka z kvalifikace,
McHaleová (USA) - Erraniová (It.),
Šuaj Čang (Čína) - Hantuchová (28-SR),
Peerová (19-Izr.) - Martínezová-Sánchezová (Šp.),
Marinová (Kan.) - K. Bondarenková (Ukr.),
Rezaiová (Fr.) - Beguová (Rum.),
Rybáriková (SR) - Kuzněcovová (13-Rus.),
Bartoliová (11-Fr.) - Tatišviliová (Gruz.),
Szavayová (Maď.) - hráčka z kvalifikace,
Flipkensová (Belg.) - ŠAFÁŘOVÁ (ČR),
Johanssonová (Fr.) - Görgesová (17-Něm.),
Pironkovová (32-Bul.) - Dellacquaová (Austr.),
Dulková (Arg.) - Falconiová (USA),
Kudrjavcevová (Rus.) - Halepová (Rum.),
BENEŠOVÁ (ČR) - Stosurová (8-Austr.),
Zvonarevová (3-Rus.) - Domínguezová-Linová (Šp.),
hráčka z kvalifikace - Amanmuradovová (Uzb.),
Kerberová (Něm.) - Gallovitsová-Hallová (Rum.),
Rodionovová (Austr.) - Petrovová (26-Rus.),
Klejbanovová (23-Rus.) - hráčka z kvalifikace,
VORÁČOVÁ (ČR) - Cornetová (Fr.),
Bammerová (Rak.) - hráčka z kvalifikace,
Švedovová (Kaz.) - Pavljučenková (14-Rus.),
Jankovičová (10-Srb.) - A. Bondarenková (Ukr.),
Dokičová (Austr.) - Duševinová (Rus.),
Parraová-Santonjaová (Šp.) - Matteková-Sandsová (USA),
Lepchenková (USA) - Pennettaová (18-It.),
Šuaj Pcheng (29-Čína) - Paszeková (Rak.),
Sanchezová (Fr.) - Hercogová (Slovin.),
Keothavongová (Brit.) - Doloncová (Rus.),
Oudinová (USA) - Schiavoneová (5-It.),
Li Na (6-Čína) - ZÁHLAVOVÁ-STRÝCOVÁ (ČR),
hráčka z kvalifikace - Vesninová (Rus.),
Schnyderová (Švýc.) - Cirsteaová (Rum.),
Pousová-Tiová (Šp.) - Dulgheruová (27-Rum.),
Cibulková (22-SR) - Kingová (USA),
Baltachaová (Brit.) - hráčka z kvalifikace,
ZÁHLAVOVÁ (ČR) - Ťie Čeng (Čína),
Arnová (Maď.) - KVITOVÁ (9-ČR),
Kanepiová (16-Est.) - Arvidssonová (Švéd.),
Foretzová-Gaconová (Fr.) - hráčka z kvalifikace,
Makarovová (Rus.) - Oprandiová (It.),
Larssonová (Švéd.) - Ivanovičová (20-Srb.),
Vinciová (30-It.) - Briantiová (It.),
Rodinová (Rus.) - Bremondová (Fr.),
Parmentierová (Fr.) - Pěrvaková (Rus.),
HLAVÁČKOVÁ (ČR) - Azarenková (4-Běl.),
Šarapovová (7-Rus.) - Lučičová (Chorv.),
ONDRÁŠKOVÁ (ČR) - Garciaová (Fr.),
Craybasová (USA) - hráčka z kvalifikace,
hráčka z kvalifikace - ZAKOPALOVÁ (31-ČR),
Wickmayerová (21-Belg.) - Niculescuová (Rum.),
Mladenovicová (Fr.) - Moritaová (Jap.),
Mirzaová (Ind.) - Barroisová (Něm.),
Mayrová-Achleitnerová (Rak.) - A. Radwaňská (12-Pol.),
Petkovicová (15-Něm.) - Jovanovská (Srb.),
Sevastovová (Lot.) - HRADECKÁ (ČR),
hráčka z kvalifikace - Medinaová-Garriguesová (Šp.),
Razzanová (Fr.) - Gajdošová (24-Austr.),