Berdycha i Hájka dnes čeká jedno 'poprvé'

Čeští tenisté se dnes stanou historicky prvním soupeřem Kazachstánu ve světové skupině Davisova poháru. To ale nebude jediná věc, kterou zažijí Jan Hájek s Tomášem Berdychem poprvé ve svém životě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davis Cup | Foto: Davis Cup

Jan Hájek stojí před těžkým úkolem. Nahradit zraněného Radka Štěpánka. S podobnou rolí se už jednou vypořádal. Loni v chilském čtvrtfinále byl dokonce klíčovou postavou výběru Jaroslava Navrátila, když se podepsal hned pod dvě z úvodních tří výher, které posunuly český tým do semifinále. Před domácím publikem, ale bude hrát poprvé v životě. Pocity jsou dvojí.

„Strašně moc se na to těším a doufám, že bude plná hala a že mi to diváci trošku usnadní a poženou mě dopředu.“ Ale také možný respekt k dosud neprožité situaci

„Možná před zápasem trošku nervozita přijde, ale myslím si, že po pár gamech to z člověka spadne. Až se začnu potit, tak se ta nervozita vyplaví a doufám, že to bude v pohodě,“ přiznává Jan Hájek, jehož soupeřem bude o osmapadesát žebříčkových míst lepší Andrej Golubjov.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Sajbot o Davis Cupu

Dokonce i ostřílený Tomáš Berdych bude stát v následující dvouhře před situací, kterou zažije poprvé v životě. Berdychův krok do neznáma má jméno Michail Kukuškin. Tato dvojice se ještě nikdy na kurtu nepotkala.

„Na turnajích se mi to občas stane, že se střetnu hráčem, se kterým jsem třeba ještě nehrál. Ale pro mě to nejdůležitější, že do toho zápasu musím jít jako do každého jiného. Hlavně se se musím soustředit na svůj tenis, výkon a neřešit s čím ten hráč přijde,“ věří ve svou kvalitu sedmého nejlepšího tenisty planety Tomáš Berdych. Zápas Česká republika - Kazachstán začne v ostravské ČEZ Aréně od patnácti hodin.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme