Berdychova naděje žije! Na Turnaji mistrů zdolal Tsongu

Tenista Tomáš Berdych si uchoval reálnou šanci na postup do semifinále Turnaje mistrů. Porážku od Britta Murrayho odčinil v Londýně vítězstvím nad Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou 7:5, 3:6 a 6:1. Aby se dostal mezi nejlepší čtveřici závěrečného podniku sezóny, musí v posledním utkání skupiny vyhrát nad Srbem Djokovićem.

Tomáš Berdych se raduje z vítězství nad Francouzem Tsongou | Zdroj: Reuters

Utkání bylo od úvodu hodně vyrovnané skoro ve všech směrech. Oba hráči si drželi svůj servis, Tomáš Berdych dokonce za celý první set nepustil Tsongu k jedinému brejkbolu. Sám se dostal ke čtyřem, jeden za stavu 5:5 proměnil, vzápětí brejk potvrdil a první sada byla jeho.

I ve druhém setu viděli fanoušci v londýnské O2 Aréně jediný prolomený servis, tentokrát to ovšem bylo na straně Tomáše Berdycha, a tak musela rozhodnout třetí sada. Ta už byla jednoznačnou kořistí výborně podávajícího i returnujícího českého tenisty, přestože i on měl problémy. V první hře odvracel dva brejkboly, což zvládnul, a zbývajích pět gemů už ovládl.

"Měl jsem jeden takový blbý moment ve druhém setu, když jsem si prohrál podání, a pak bylo těžké ho brejknout zpátky. Rozhodující byl ten třetí set, kdy se mi podařilo zachránit první gem a když jsem dostal šanci, tak jsem ji využil," hodnotil utkání Berdych.

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych hodnotí svůj zápas proti Francouzi Tsongovi

Ve druhém duelu skupiny A porazil Novak Djoković ve třech setech Andyho Murrayho, na kontě má dva body, a je tak nejblíž postupu do semifinále. Hrát o něj ještě budou Murray a Berdych, kteří zatím vyhráli jednou. Tsonga je bez šance.

V posledním kole nastoupí Tomáš Berdych proti světové jedničce Novaku Djokovićovi, Tsonga vyzve Murrayho.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít