Berdychovi pomohl k postupu do třetího kola AO kurt Roda Lavera

Tomáš Berdych postoupil na tenisovém Australian Open do třetího kola, navíc ušetřil síly, protože Francouze Rufina porazil ve třech setech 6:2, 6:2 a 6:4.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na Australian Open

Tomáš Berdych na Australian Open | Zdroj: ČTK

Tomáši Berdychovi to zápas nevyhrálo, ale roli mu to zřejmě ulehčilo. Co? Místo, na kterém tentokrát o postup bojoval.

‚Vítěz Davisova poháru v aréně Roda Lavera‘, hlásaly titulky v pozvánce na zápas, jenže zatímco českého tenistu pozvánka na nejprestižnější dvorec Melbourne parku už ve druhém kole potěšila, mladému Francouzi trochu svázala ruce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český tenista Tomáš Berdych si pochvaloval, že utkání s Francouzem Rufinem odehrál na kurtu Roda Lavera

„Troufám si tvrdit to, že kdybychom hráli na nějakém zadním kurtu, i ten kluk by byl úplně jiný, nebyl by třeba tak nervózní, nedělal by třeba tolik chyb. Tak to ale je, každý si tím musí projít,“ přiznal Tomáš Berdych.

V té souvislosti si vzpomněl na své vlastní zkušenosti. To když jako ne moc zkušený tenista stál před lety v aréně Roda Lavera a snažil se vzdorovat Američanu Andremu Agassimu.

„Hodně rychle jsem si uvědomil situaci, kterou jsem tu sám zažil. Sebevědomí a sebedůvěra, to je strašně důležité, v určitých chvílích to může rozhodovat velké zápasy. Naopak v zápasech, jako byl tento, to zase může vyvíjet tlak na soupeře, který na to není tak zvyklý, zatímco já jsem takových zápasů odehrál víc,“ říká Tomáš Berdych.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme