Berdychovi se v baráží Davis Cupu daří, obává se změny povrchu

Daviscupová baráž se sice hraje až v září, ale nahánět hrůzu tenistům může už teď. A nezáleží ani tak na kvalitě soupeřů jako spíš na místě, kde se zápasy o udržení nebo postup do elitní světové skupiny uskuteční. Už zítra dopoledne o tom rozhodně londýnský los.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českou daviscupovou jedničkou je ve Francii Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Kdybychom mezi profesionálními tenisty hledali největšího barážového specialistu, dost možná ukážeme na Tomáše Berdycha. V boji o postup do elitní série v národním týmu debutoval, baráží odehrál celkem šest, z třinácti zápasů prohrál jen jediný, a to ještě se Švýcarem Rogerem Federerem.

Česká tenisová jednička také ví, jaké to je cestovat bezprostředně po US Open do Thajska, Paraguaye nebo třeba na antuku do Rumunska a tak teď s obavami hledí k losování.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před losem baráže Davis Cupu mluvil s Tomášem Berdychem reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Rozlosování na poslední chvíli je dost nešikovné, ale co se s tím dá dělat? Uvidíme, jaký bude soupeř. Bylo by dobré Světovou skupinu zachránit, ať se nemusí hrát nižší soutěž,“ přeje si Tomáš Berdych.

V utkání prvního kola, ve kterém čeští tenisté doma v Ostravě podlehli Austrálii, chyběl, ale pomoc v baráži o záchranu elitní série dopředu přislíbil. Teď jen projít ji co nejhladším způsobem a pokud možno se příliš nevychýlit ze své obvyklé trasy a povrchů.

Možní soupeři pro český tým v baráži Davis Cupu:
Brazílie, Kolumbie, Dominikánská republika, Indie, Nizozemsko, Polsko, Rusko, Uzbekistán.

Nejlepší tenisté z Evropy po US Open zpravidla cestují domů a odtud se pak přesouvají k velkým turnajům do Japonska a Číny, kde se hraje tak jako v New Yorku na betonových dvorcích.

Výrazně odlišná destinace nebo třeba přechod na antuku může být velký problém a zásah do plánu. Už to, že je losování až teď dva měsíce před play-off je celkem potíž. „Člověk to musí brát v potaz a přemýšlet nad tím,“ přiznává Berdych.

Kvitová nehrála, přesto se posunula v žebříčku. Čerstvě ženatý Rosol vypadl z top 50

Číst článek

Český tým bude při losu play-off nejvýše nasazený a baráž odehraje od 18. až 20. září.

Těsně před baráží bude mít Tomáš Berdych narozeniny, letos kulaté třicáté. Při předchozích barážových bitvách mu tak fanoušci často sborově přáli a až na jednu jedinou výjimku při duelu s Německem mu zároveň mohli gratulovat k postupu nebo záchraně.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme