Berdychův realizační tým musel po prohrané sázce ‚nahodit oblek‘

Ani při své třetí účasti na Turnaji mistrů Tomáš Berdych nevyhrál úvodní zápas. Loni a předloni podlehl v Londýně Novaku Djokovičovi, tentokrát domácímu borci Andymu Murraymu 1:2 na sety. Ale atmosféru utkání si užíval, zvlášť při pohledu na svůj realizační tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych prohrál na úvod Turnaje mistrů s Andym Murraym | Zdroj: Reuters

Tenisový Turnaj mistrů, to je nejen kvalitní sport, ale také velká show. Pořadatelé myslí na každý detail, a tak třeba fanoušci díky technice slyší i dopad mince při úvodním losování. Hodně toho je slyšet a také vidět, takže když se třeba tenisté rozpinkávají před zápasem, blikají v hledišti jejich jména i letošní úspěchy.

Ale zdaleka ne všechno, co se dá pozorovat, mají na svědomí organizátoři, a své o tom ví také lidé z realizačního týmu Tomáše Berdycha. Protože před časem prohráli s tenistou sázku, teď musí oproti svým zvyklostem sledovat utkání v oblecích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Realizační tým Tomáše Berdycha sledoval jeho první zápas na Turnaji mistrů v oblecích

„Klukům to slušelo, škoda jen, že to nebylo hned úspěšné, vítězné, ale ještě mám dva pokusy,“ pochválil své kolegy v hledišti Tomáš Berdych a nevypadá, že by jim chtěl něco odpustit.

Sázku před časem vyhrál, protože byl na kurtu úspěšný, a tak se teď trenéři obléknou do svátečního ještě minimálně ve dvou zbývajících zápasech ve skupině.

„Docela se to sem hodí, je to na oblek dobré místo. Samozřejmě, že kdybychom hráli někde venku a bylo horko, asi by to bylo dost přísné, navíc by to vypadalo divně. Sem se to myslím hodí, když můžou být fotbaloví nebo hokejoví trenéři v obleku, proč by nemohli ti moji. Navíc tu sedí skoro jako v divadle a nepotí se, protože hraju já, tak pro č by nemohli vypadat dobře,“ přeje svým trenérům evidentně to nejlepší Tomáš Berdych.

On sám se potit určitě bude. Po porážce s Murraym musí zvítězit nad Tsongou i Djokovičem, aby ještě z těžké skupiny dokázal postoupit.

„Jsem odhodlaný se s tím poprat,“ slibuje Tomáš Berdych, a pokud by se mu povedlo postoupit, možná by si trenéři vzali i kabáty nebo kožichy. Ale to zatím v sázce nebylo.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme