Berdychův trenér o utkání s Djokovićem: Musí ho zmydlit jako psa

Roger Federer je prvním vítězem dvouhry na Turnaji mistrů. Švýcarský tenista porazil v zahajovacím duelu Francouze Jo Wilfrieda Tsongu 2:1 na sety. Na svůj první zápas se tou dobou na tréninkovém kurtu připravoval účastník druhé skupiny Tomáš Berdych, který si stejně jako loni zahraje na úvod se Srbem Novakem Djokovićem. Některé věci se oproti minulému roku změnily, a to dobře ví i trenér českého hráče Tomáš Krupa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Tomáš Berdych na turnaji v Paříži | Zdroj: ČTK

Jak na tom teď Tomáš je ve srovnání s loňskou formou? On říkal, že se cítí mnohem komfortněji, když má za sebou dobré výsledky z předchozí doby…

Samozřejmě to ovlivnilo, že kondice, co se týká hlavy, těla i sebevědomí, je lepší. Protože loni měl velký výpadek, co se týká vyhraných zápasů. A letos vypadl v podstatě jenom v Basileji. O to je to lepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem Tomáše Berdycha Tomášem Krupou mluvil Jaroslav Plašil

Kdybyste se podíval na ten jeho rok. Dá se někam jeho současná forma zařadit?

Myslím, že to není špatné, že se cítil dobře už v Paříži. Podnikli jsme nějaké kroky oproti loňské sezóně, upravili jsme trošičku program. Loni jsme v tom byli poprvé, nikdo není dokonalý, takže jsme se také poučili, naplánovali sezónu jinak. A doufejme, že ten výkon vygraduje tady.

Má šanci proti Novakovi? On s ním začínal také loni.

Máme takové malinké repete, akorát se trošičku vyměnily pozice prvním místě. Máme s ním letos velice negativní bilanci, tak doufejme, že to bude trošičku lepší!

Co by na něj mohlo platit?

Musí ho zmydlit jako psa! On to má malinko složitější v tom, že není úplně typický halař. Já jsem ho viděl naposledy na US Open, pak dlouho nehrál, potom jsem ho viděl až v Basileji. Ale není úplně typický halař, takže to pro něho možná je malinko těžší, než když hraje venku na betonu, kde jsou přírodní vlivy, což mu sedí mnohem víc než tady. Někdy se holt bude muset odehrát nějaká delší výměna, není to o tom, že může hrát jenom on a hrát jenom na body. Prostě nějakou chybu musí nechat udělat i Novak a doufejme, že nějakou udělá.

Kdy jste měl nejlepší pocit z Tomášovy hry během toho roku?

V Pekingu překvapivě! (pozn smích) Tam od začátku do konce, od té doby, co jsme přijeli, až do finále, hrál úplně super. Tam mu to sedlo a neměl v podstatě nějaký herní nebo technický výpadek. Bylo úplně úžasné, když hrál na tři sety semifinále i finále, jak pořád hrál super.

Jak velkou vzpruhou byl pro Tomáše Peking? Protože on do té doby měl vyrovnané výsledky, ale nepřicházel takový ten super výsledek jako loni.

Myslím, že ten turnaj měl obrovský vliv. Protože čekal dlouho na turnajové vítězství a v sezóně jsme čekali na úplně velký výsledek. Sice tam nějaké semifinále bylo, čtvrtfinále v Austrálii, nicméně to nejdůležitější, což je hrát finále na turnaji, tak to chybělo. Dostal se tam, vyhrál a myslím, že se utvrdil, že se do Masters dostane.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme