Bez dobrovolníků to nejde

Hlavní pozornost na US Open patří samozřejmě nejlepším tenistům světa. V pozadí čtvrtého grandslamového turnaje sezóny ale stojí lidé, bez kterých by takový turnaj nešel uspořádat. Řeč je o několika stovkách dobrovolníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo US OPEN | Foto: US Open

Pravidelně je člověk vídá při vstupu do všech prostor tenisového areálu. Zkontrolují Vám lístek, nebo zavazadla., pomohou s orientací,  popřípadě poradí. Jedním z nich je i Darja. Dvacetiletá blondýnka studuje v Praze, ale  pochází z Ukrajiny. A její příběh je o to zajímavější, že do New Yorku přijela speciálně kvůli tenisu.  

“Rodiče vždycky hráli tenis a já jim vždycky pomáhala. Pak jsem to zkoušela sama, docela mi to šlo. I teď hraji v Praze se svými kamarády. Je to dobrý sport, každému ho doporučuji.”  

Přehrát

00:00 / 00:00

Bez dobrovolníků to nejde

Dobrovolníci nedostávají za svou práci žádný plat. Místo toho jim organizátoři poskytují příspěvek na jídlo a ubytování v hotelu, za který byste jinak zaplatili 300 dolarů na noc. Za splněný životní sen to rozhodně není málo. Studentka sociálních věd - oboru politologie na Karlově univerzitě tak na vlastní oči uvidí špičkový tenis. Darja prozradila, kdo je jejím tenisovým oblíbencem: “Určitě Federer, asi jaké u každé holky. Fandím také Čechům Štěpánkovi a Berdychovi.”  

Darja zůstane v Americe ještě měsíc, pak už se ale bude muset vrátit do Prahy do školy. A i když dobrovolníci na svou volnou vstupenku nemají možnost navštívit centr kurt na stadionu Arthura Ashe, Darja prozrazuje, že by za určitých okolností  mohla vidět i nejprestižnější zápas celého turnaje - tedy mužské finále.  

„Když poprosím o jednorázovou vstupenku, tak bych se tam mohla dostat. Moc ráda bych viděla Federera ve finále.“

Alena Benešová, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme