Bohužel jsme nepřekvapili, mrzelo kapitána daviscupového týmu po jasné prohře v Austrálii

Čeští tenisté budou hrát v Davisově poháru o záchranu v elitní skupině. Do Austrálie sice neletěli v roli favoritů, ale vracet se odtud budou hodně zklamaní. Po sobotní čtyřhře prohrávají 0:3 na zápasy a v Melbourne neuhráli ani set.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Jiří Veselý | Foto: IMAGO sportfotodienst | Zdroj: ČTK

Fanoušci na zahradních stoličkách v tenisovém areálu v Kooyongu se před zápasem hodně pečlivě natírali opalovacími krémy, ale i ti, kteří se před ostrým sluncem nechránili, nemuseli mít do ruda spálenou pokožku.

Zápas deblových párů rozdílných kvalit byl totiž velmi krátký, ještě kratší než předchozí páteční singlové duely.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přál bych si, abychom byli v září kompletní a abychom nesestoupili, prohlásil po prohře v Austrálii nehrající kapitán českého fedcupového týmu Jaroslav Navrátil

„Ten zápas byl na jednu bránu od začátku až do konce. Vzdorovali jsme jen na úvod, ale pak nás převálcovali úplně jednoznačně,“

Není divu, že Jiřímu Veselému nebylo příliš do řeči. On takové zápasy tady v Kooyongu zažil už dva.

A jeho deblový spoluhráč Jan Šátral taky, i když ten to měl vzhledem k nulovým zkušenostem a síle soupeřů zřejmě ještě o něco složitější.

Tenisté neuspěli v Austrálii ani ve čtyřhře a čeká je baráž

Číst článek

V daviscupové premiéře bojoval s tenistou světové dvacítky, pak poprvé nastoupil do čtyřhry a v té na něj pro změnu čekal špičkový deblový pár.

„Byl jsem tady poprvé a hrál jsem s Kyrgiosem, který je čtrnáctý na světě, a teď jsem hrál debla proti Peersovi, který před týdnem vyhrál grandslam, takže to pro mě bylo strašně těžké. Určitě si z toho odnesu jenom pozitivní věci. Rozkoukal jsem se, jak to tady chodí a nebylo to tak, že by mě hodili do vody a odstřelili mě,“ prohlásil Šátral.

Výsledek utkání v Austrálii však hodně zklamal asi nejen kapitána Jaroslava Navrátila.

S Berdychem jsem pro baráž předběžně domluven, říká Navrátil

„Jeli jsme sem s tím, že zkusíme překvapit, ale bohužel jsme nepřekvapili ničím. Velice hladce jsme prohráli všechny tři zápasy. Přál bych si, abychom byli v září kompletní a abychom nesestoupili,“ doufá týmový kapitán Jaroslav Navrátil a dodává, že předběžně počítá s výpomoci Tomáše Berdycha, který už se po mnoha letech služeb pro tým soustředí hlavně na individuální kariéru.

„Bude to až za půl roku. Předběžně jsme ale domluveni, že Tomáš bude v září hrát.“

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme