Bylo to nervózní, ale zvládla jsem to, svěřila se Vaidišová. Podpořil ji i Klaus

Tenistka Nicole Vaidišová svůj první start na českém území po loňském návratu na dvorce zvládla. Utkání s Bulharkou Kostovovou sice začala dvojchybou, ale nakonec mohla v Praze na Štvanici slavit s diváky postup do osmifinále po výhře dvakrát 6:4.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicole Vaidišová

Nicole Vaidišová | Foto: Vojtěch Man

„Nebudu lhát, že to nebylo nervózní. Jsem Pražačka a půlka tribuny vlastně byla moje,“ říkala po hodinu a půl dlouhé „šichtě“ na kurtu Nicole Vadišová.

„Jsem hrozně vděčná za to, jakou jsem tady měla podporu, jak mě lidé povzbuzovali. Strašně mi to pomohlo. Jsem ráda, že jsem to zvládla,“ dodala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nicol Vaidišová se po návratu na kurty představila poprvé na turnaji v Čechách. Po vítězné premiéře v Praze přiznala, že byla nervózní

Druhou polovinu ze zhruba 300 fanoušků v ochozech štvanického stadionu tvořili mimo jiné bývalý český prezident a současný prezident pořádajícího klubu ČLTK Václav Klaus, wimbledonský vítěz Jan Kodeš nebo fedcupový kapitán Petr Pála.

„Je to doma, člověk se tady chce předvést a hrát dobře, splnit nějaké očekávání. Jsem hrozně ráda, že tady můžu zase hrát,“ těšilo v současnosti 260. hráčku žebříčku WTA.

Po deseti letech od prvních krůčků na profiokruhu a pěti od prvního konce kariéry už je 26letá Vaidišová vyzrálejší. Po dvou operacích pravého ramene a návratu do kolotoče světa bílého sportu se snaží mít radost z každého dalšího zápasu.

Vaidišová je na Štvanici ve čtvrtfinále, Pousová dostala kanára

Číst článek

„Vůbec že můžu v této pozici být, že znovu hraju. Byly momenty, kdy to po rehabilitaci a po všem nevypadalo dobře. Nemyslela jsem si, že budu moci hrát. Hraju a jsem zdravá. Člověk vyhrává, něco prohrává. Z toho mám radost,“ uzavřela Nicole Vaidišová.

Nicole Vaidišová | Foto: Vojtěch Man

Jakub Kanta, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme