Byly to pro mě nejhezčí chvíle v letošním roce, řekla Petra Kvitová po prvním kole Fed Cupu

Díky dvěma výhrám Petry Kvitové si české tenistky popáté v řadě zahrají semifinále Fed Cupu. Rozhodující třetí bod v Ostravě získala domácí jednička v utkání proti Australance Samantě Stosurové. Náročný duel vyhrála Petra Kvitová 2:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová zdraví diváky v ostravské ČEZ aréně po vítězství nad Samanthou Stosurovou | Zdroj: ČTK

"Celý tenhle týden jsem byla nadšená, úsměv byl určitě častějí než za celý měsíc v Austrálii. Jsem ráda za to, jak jsme to zvládly, jak jsem hrála já, že jsme nezklamaly fanoušky. Jsem spokojená s mojí hrou, ale nebylo to úplně jednoduché," usmívala se po zápase spokojená Petra Kvitová, která přiznala, že jí celý týden hodně vyčerpal.

"Nemyslím akce okolo Fed Cupu, ale spíš ohlasy na mou osobu a na můj tenis, nebylo úplně jednoduché pořád odpovídat a všechny ujišťovat, že to bude zase dobré. Všechno ze mě bralo energii," řekla Kvitová.

Stále dokážete zvládat vypjaté okamžiky, skoro by se dalo říci, že je velmi těžké až nemožné vás ve Fed Cupu porazit ....

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou zhodnotil fedcupový víkend v Ostravě Jaroslav Plašil

Jsem ráda, že to pořád ve mně někde je, ta moje bojovnost, že umím v důležitých chvílích zahrát to, co platí. Dává mi to vnitřní jistotu, že jsem to neztratila během toho měsíce, který nebyl úplně dobrý. Ale myslím, že si tímhle prošel každý hráč.

Zápas se Samanthou Stosurovou se pro vás nevyvíjel dobře, herně to nebylo jednoznačné, ale najednou to bylo 2:6, ve druhém setu nevídaných šest brejků. Co jste si v tu chvíli říkala?

Od začátku prvního setu jsem se na kurtu cítila hrozně dobře, hrála jsem líp než v sobotu, i pro mě bylo překvapení, že to najednou bylo 2:5, ale nevzdávala jsem se, ve druhém setu to bylo nahoru dolů i s emocemi, v tie-breaku jsem si oddechla, když jsem odvrátila mečbol, to už bylo dobré a nástup do třetího setu výborný.

Vedla jste 5:0, potom to bylo 5:4. Vzpomněl jsem si na Turnaj mistryň v Istanbulu, kde jste měla proti Samanthě také velký náskok, který stáhla. Ona začne za takového stavu hodně riskovat, je těžké s ní hrát a zastavovat ji?

Je to pro ni typické, když hodně prohrává, tak se uvolní a jde do toho. A když se přiblíží, začne přemýšlet a občas něco zkazí, což bylo za stavu 5:4. Takže jsem čekala na tu šanci, že ta chyba zase přijde.

Petra Kvitová v objetí s kapitánem Petrem Pálou po postupu do semifinále Fed Cupu | Foto: ČTK

Samantha říkala, že jste teď asi nejlepším týmem na světě. Vnímáte, že jste i psychicky silnější po tom všem, čím jste si prošly?

Fed Cup máme všechny hrozně rády. Je to něco speciálního, když jsem na kurtu v modrém tričku a červené sukni, vidím naši lavičku, kapitána, fanoušky. Za poslední dva roky jsme získaly sebedůvěru, prostě víme, že to zvládneme.

Dá se to vsugerovat i pro běžný turnaj? Je spousta fanoušků, kteří vás sledují na dálku a přejí vám ...

Vím, že někteří fanoušci jsou věrní a vážím si toho. Na turnajích je to něco jiného, hráčky si střídají, nepřipravujete se na to týden, abyste pak odehrála dva zápasy o víkendu. Ale doufám, že všechno zlé už bylo a už to bude jenom lepší.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme